11 серпня закарпатські рятувальники проводили масштабні пожежно-тактичні навчання з підняттям Мукачівського зведеного загону пожежно-рятувальної служби, із залученням працівників Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги та органів внутрішніх справ
11 серпня закарпатські рятувальники проводили масштабні пожежно-тактичні навчання з підняттям Мукачівського зведеного загону пожежно-рятувальної служби, із залученням працівників Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги та органів внутрішніх справ.
Такі заходи на території області тільки в цьому році проводяться вже вдруге. На них відпрацьовуються найбільш важливі об`єкти області, де сили МНС набувають практичних навичок по ліквідації різного роду надзвичайних ситуацій, щоб у реальних умовах була змога правильно організувати роботу служб цивільної оборони по їх ліквідації й мінімізувати людські та матеріальні втрати – розповів заступник начальника закарпатських рятувальників Сергій Крицький.
Цього разу навчання проводилися на об’єкті підвищеної групи ризику - газокомпресорна станція “Росош”, що розташована поблизу села Росош Свалявського району.
За тактичним задумом через технологічну аварію на одному з турбоагрегатів цеху № 2 була пошкоджена труба високого тиску на комунікації з послідуючим викидом та розливом палаючого масла на площі близько 120 метрів квадратних. Загалом у проведенні навчань було задіяно 14 одиниць основної та спеціальної техніки та особовий склад в кількості 80 чоловік.
Першою у “двобій” з вогнем вступила добровільна пожежна дружина газокомпресорної станції, а через двадцять хвилин один за одним почали прибувати машини пожежно-рятувальної служби. Важливу роль відігравала розстановка сил та засобів – це у свою чергу значно впливає на оперативність виконання поставленої мети. Одні подавали вогнегасні речовини безпосередньо в осередок пожежі, а інші проводили роботи по охолодженню сусідніх турбоагрегатів.
Загалом навчання проходили в три етапи, у першому з яких відпрацьовувалися організаційні моменти, зокрема система оповіщення про надзвичайну ситуацію, залучення галузевих служб для ліквідації аварії, добровільної пожежної дружини, місцевого підрозділу пожежно-рятувальної служби та формування Мукачівського зведеного загону № 2 головного управління МНС України в Закарпатській області.
У заключному етапі, підрозділами пожежно-рятувалньої служби було проведено пінну атаку, яка поклала край процесу „горіння” та здійснювалися відновлювальні роботи.
У свою чергу рятувальники Закарпатського зведеного загону постійної готовності проводили роботи по ліквідації умовного пошкодження труби через яку проходив витік масла, зокрема накладали бандаж та надавали першу невідкладну медичну допомогу працівнику об’єкту, який під час “гасіння пожежі” отримав значні опікові травми.
Як відомо гасіння масштабних пожеж здійснюється тривалий час, тому під час навчань його керівниками було вжито заходів по зведенню наметового містечка з мобільним медичним пунктом, для надання першої невідкладної медичної допомоги та польовим пунктом харчування особового складу підрозділів пожежно-рятувальної служби.
По закінченню керівником проведених навчань було підбито їх підсумки. Як повідомив заступник начальника Головного управління МНС України в Закарпатській області з питань оперативного реагування на надзвичайні ситуації та застосування сил Сергій Крицький, всі служби спрацювали дуже добре й з поставленими завданнями впоралися. У продовж теми Сергій Миколайович також розповів, що основною метою проведення таких заходів було відпрацювання до автоматизму залучення необхідних сил та засобів для реагування на виникнення подібного роду надзвичайної ситуацій, злагодженість дій підрозділів, зокрема при гасінні великих пожеж на потенційно-небезпечних об’єктах.
Центр пропаганди ГУ МНС України в Закарпатській області