Найбільше до влади закарпатці звертаються за соціальним захистом

17
0

Минуло одинадцять місяців, як в Закарпатській області відкрилась приймальня Президента України

Минуло одинадцять місяців, як в Закарпатській області відкрилась приймальня Президента України, яка була створена відповідно до розпорядження Президента України від 28.04.2005р №1014, і здійснює свою діяльність відповідно до Положення про Регіональні приймальні Президента України, затвердженого розпорядженням Президента України від 10.06.2005р.

Проаналізувавши стан звернень громадян до Регіональної приймальні, слід відзначити, що із дня відкриття і до 1 липня 2006 р. в Регіональну приймальню звернулося майже 5 тисяч громадян, від яких прийнято 1626 звернень, в яких порушено 1693 питання. Поштою надійшло 174 звернення.

В першому півріччі 2006 р. в РППУ звернулося 1046 громадян від яких прийнято 738 звернень, в яких порушено 747 питань. Поштою надійшло 108 звернень Якщо розділити звернення за соціальним становищем громадян, то можна сказати, що із 738 звернень — 331 (44.8%) надійшло від ветеранів праці, пенсіонерів, 52(7%) — від учасників війни, інвалідів, 12 (1.6%) — від багатодітних сімей, одиноких матерів, інші 343(46,4%) — від осіб, які не досягли пенсійного віку.

Як показує аналіз, найбільше звернень громадян 126 (17.07%) надійшло стосовно питань соціального захисту, це в основному питання призначення, перегляду розміру пенсій, надання матеріальної допомоги, виплати пенсій, визначення соціального статусу (інваліда, учасника війни, бойових дій, ветерана праці, учасника ліквідації аварії на ЧАЕС), призначення і виплати соціальних допомог.

Наступна група питань — забезпечення законності та охорони правопорядку, куди входять питання “тяганини” при розгляді справ у судах, невиконання судових рішень, а також неправомірних дій працівників міліції, суду, прокуратури справ. соціального захисту. Таких 110(14.9%) звернень.

Наступними є житлові питання, по яких надійшло 93(12.6%) звернення, стосуються вони, в основному, поліпшення житлових умов, експлуатації та ремонту житла, надання пільгових кредитів. З такими зверненнями громадяни почали звертатися в основному з початку року.

76(10.2%) звернень належать до питань сільського господарства, зокрема розпаювання землі (в т. ч. оформлення державних актів на землю) та видачі майнових паїв, індивідуального землекористування та присадибного господарства.

62 (8.4%) звернень — це питання праці, а саме — працевлаштування, звільнення та поновлення на роботі, 33(4.4%) звернення стосувалися питань охорони здоров’я. Сюди входять питання визначення групи інвалідності, забезпечення ліками, санаторно-курортне лікування.

З питань освіти, виховання та навчання дітей в РППУ поступило 26(3.5%) звернень

Як показує аналіз, за шість місяців в Регіональну приймальню і надалі звертаються в основному мешканці міста Ужгород та прилеглих до обласного центру районів. В 5-ох районах були проведенні виїзні прийоми. Раніше оголошувалось, що виїзні прийоми громадян будуть проводитись по середах, зараз, після проведеного аналізу, прийоми громадян будуть проводитись по цільових питаннях і в першу чергу в тих регіонах, де є найбільша кількість таких звернень. Прийоми проводитимуться із залученням керівників структурних підрозділів та фахівців. Про час та місце їх проведення буде повідомлено через регіональні ЗМІ.

Віктор Бондар, головний консультант-керівник Регіональної приймальні Президента України в Закарпатській області

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також