Найнеобхідніші інструменти для тих, хто хоче створювати найкращі шкіряні вироби

21

При виготовленні шкіряних виробів, таких як взуття, сумки, одяг, гаманці та ремені, важливо використовувати професійні інструменти, адже від їхньої якості залежить точність і акуратність кожного етапу роботи: від розкрою до фінішної обробки. Спеціальні інструменти дозволяють майстру виконувати ідеально рівні шви, зрізи, отвори, зображення, що безпосередньо впливає на зовнішній вигляд і довговічність речей.

Крім того, завдяки професійним інструментам вдається значно спростити та прискорити процес виготовлення, зменшити ризик дефектів і полегшити роботу з різними типами шкіри.

Перед тим як купити інструменти для роботи по шкірі в інтернет-магазині https://handymarket.com.ua/instrumenty/ уважно ознайомтеся з їхніми різновидами та призначенням, щоб обрати для себе найнеобхідніше приладдя.

Базовий набір інструментів для початківців і професіоналів

Для створення дійсно якісних шкіряних виробів важливо мати під рукою спеціалізовані інструменти. Спроба замінити їх підручними засобами може призвести до псування матеріалу або отримання невдалого результату. Кожен інструмент розроблений для конкретних завдань, і його використання допомагає майстрові досягти максимальної точності та акуратності в роботі.

Однак на початку роботи зі шкірою не обов'язково закуповувати весь набір інструментів. Існує базове приладдя, яке має бути в арсеналі кожного майстра. Саме про нього й піде мова далі.

Пробійники

Для створення у шкірі отворів під шви, люверси, кнопки використовуються пробійники. Залежно від призначення вони поділяються на кілька видів:

  • Висічні – мають вигляд металевих трубок із наконечниками у формі ромбів, овалів, кіл, квадратів тощо. Вони дозволяють робити фігурні отвори, які необхідні для встановлення фурнітури або виконують роль декоративної перфорації.
  • Крокові (строчні) – зовні схожі на виделку з ручкою від якої відходять два, чотири, шість чи вісім гострих зубців. Використовуються для створення отворів під шви, дозволяючи майстрові отримати ідеально рівну строчку.
  • Кромкові (торцеві) – призначені для обрізки країв шкіряних виробів і бувають U-подібні, кутові та V-подібні.

Щоб зробити отвір, пробійник встановлюють на матеріал і вдаряють зверху киянкою так, щоб гострі краї інструменту пройшли крізь товщу шкіри.

Діркопробивачі

Як і пробійники, діркопробивачі застосовуються для висікання отворів у шкірі, однак дозволяють зробити їх із меншими фізичними зусиллями. Це пристрої револьверного типу. Зовні вони схожі на пасатижі: мають дві ручки, ковадло і голівку з шипами, яка обертається. Для того щоб проколоти матеріал, треба розмістити його між шипом і ковадлом, а потім міцно стиснути ручки пристрою. Бити киянкою по ньому не потрібно. Діркопробивачі револьверного типу дозволяють створювати одиночні отвори під фурнітуру, однак виконувати ними стебнування для швів довго й незручно.

Ножиці

Спеціальні ножиці для шкіри мають особливу конструкцію, яка відрізняє їх від звичайних моделей. Вони мають великі симетричні ручки, розмір яких дозволяє майстру вільно вставити всі пальці робочої руки в кільця та плавно, не докладаючи значних фізичних зусиль, різати щільний матеріал. Також у ножиць для роботи зі шкірою зазвичай не дуже довгі леза (4-12 см). І що вони коротші, то дрібніші деталі й декоративні елементи можна вирізати з їх допомогою.

Грувери

Для створення рівних заглиблень (канавок) на шкірі використовуються грувери (канавкорізи). Вони дозволяють прорізати лінії, уздовж яких згодом буде виконуватися прошивка. Завдяки груверу шви лягають у виїмки, що захищає їх від затирань та розривів і робить вигляд готового виробу акуратнішим. Також канавкорізи можна використовувати для створення декоративних ліній і підготовки шкіри до згинання.

Стамески

Данні інструменти застосовуються для створення фасок на шкіряних виробах. Вони мають гостре лезо, яке дозволяє зрізати край матеріалу під кутом, формуючи плавний перехід між площинами. Така обробка допомагає не лише покращити естетичний вигляд виробу, але й запобігає пошкодженню і розшаруванню країв. Деякі стамески, як і грувери, підходять також для прорізування канавок під шви. Крім того, з їхньою допомогою можна знімати шари шкіри в зоні майбутніх ліній згину, що знижує ризик розтріскування виробу під час згинання.

Молотки

Використовуються для роботи з пробійниками й штампами, встановлення фурнітури та забивання взуттєвих цвяхів. Інструменти, призначені для вдаряння по штампах і пробійниках, зазвичай виготовляють із нейлону чи деревини. Такі інструменти добре поглинають вібрацію та не деформують приладдя під час роботи. Молотки для взуттєвих цвяхів і фурнітури зазвичай мають металеві бійки.

Голки

Оскільки натуральна шкіра це нетканий матеріал, то її товщина по усій площі неоднакова, а волокна подекуди лежать у різних напрямках. Саме тому для пошиття шкіряних речей не підходять класичні голки, які працюють як шило, проколюючи матеріал. Спеціальні голки для шкіри мають особливий кінчик, який не проколює матеріал, а акуратно надрізає його, дозволяючи нитці безперешкодно проникати між різноспрямованими волокнами. Це забезпечує рівні та точні стібки, додаючи якості готовому виробу.

Кризери

Використовуються для нанесення розмітки або орнаментів на шкіру. Вони мають гострі леза, що дозволяють виконувати чіткі тонкі прорізи на поверхні матеріалу.

За допомогою кризера можна зробити канавку для майбутнього шва, позначити місце для кишені, створити лінію згину або нанести декоративну перфорацію.

Кравецька крейда

Для тимчасової розмітки при перенесенні викрійки виробу на шкіру застосовується кравецька крейда. Вона допомагає позначати лінії зрізів і майбутніх швів, зменшуючи ймовірність помилки майстра й забезпечуючи точність і акуратність пошиття. Крейда випускається у вигляді стержнів, порошку та брусків. Вона не залишає стійких слідів на матеріалі й легко стирається сухою тканиною або щіткою після завершення роботи.

Шило

Інструмент із загостреним на кінці стрижнем, призначений для пробивання отворів у щільних матеріалах, зокрема у натуральній шкірі. За формою вістря розрізняють ромбоподібні, овальні та круглі шила. Ними можна не лише робити отвори під стібки, а й виконувати декоративну перфорацію матеріалу. У продажу є шила зі вбудованими бобінами для ниток, що дозволяє проколювати шкіру й одразу прошивати її. Це значно спрощує і прискорює роботу.

Шорний поні

По-суті це звичайні тиски, які використовуються саме для фіксації шкіри під час роботи. Інструмент надійно утримує матеріал, дозволяючи майстру максимально точно й акуратно прокладати стібки, декорувати та фарбувати виріб, обробляти краї. Шорники бувають вертикальними та горизонтальними. Вертикальні тиски зручні при роботі з ременями, ручками сумок та іншими деталями, що мають витягнуту форму. Горизонтальні краще підходять для фіксації великих пласких шматків шкіри, наприклад, деталей верхнього одягу чи меблевої оббивки.

Кромкорізи

Для зняття фаски з країв шкіри використовують спеціальний інструмент – кромкоріз. Він складається з ручки та металевого ріжучого полотна із загнутим V-подібним краєм. А завужений кінчик дозволяє майстрові контролювати кут зрізу. Кромкорізи усувають нерівності й роблять край менш товстим, що полегшує його подальше шліфування, фарбування й оздоблення.

Штампи для тиснення

Використовуються для створення візерунків на шкіряній поверхні. Виготовлені зі сталі чи латуні, вони мають рельєфний малюнок, який переноситься на шкіру під дією тепла або тиску. Штампи дозволяють майстрам додавати виробам унікальності, створювати складні орнаменти або позначати продукцію фірмовим логотипом, що підвищує її естетичну та комерційну цінність.

Пам'ятайте, що правильний вибір інструментів для роботи зі шкірою відіграє вирішальну роль у досягненні високої якості готового виробу. Грамотно підібране приладдя не тільки забезпечує зручність і точність роботи, а й дозволяє зберегти цілісність матеріалу, уникнути дефектів і продовжити термін служби готових виробів. Усі необхідні інструменти для роботи по шкірі ви знайдете на сайті www.handymarket.com.ua

На правах реклами

Коментарі

Читайте також