Найшли управу

18
0

Працівники ДАІ та ДВС забирають авто боржників

Креативну акцію започаткували «даїшники» та відділ державної виконавчої служби Закарпаття — минулої п’ятниці на одному з центральних перехресть Ужгорода – площі Б. Хмельницького півдня вони ловили водіїв, які не виконують судові документи.

Як повідомила «СЗ «Паланок» начальник виконавчої служби головного управління юстиції області Наталія Панова, нещодавно міністри внутрішніх справ та юстиції домовились про спільні дії, які б змусили людей сплачувати кошти, визначені рішеннями судів.

«Тільки у такій маленькій області як Закарпаття на початок вересня наша служба отримала до виконання понад 90 тисяч судових документів, -- розповідає Наталя Володимирівна. -- З них близько 10 тисяч про виплату аліментів – це дуже багато, ми навіть входимо до трійки областей України, де у відсотковому співвідношенні найбільше стягнень аліментів. Значна частина справ це штрафи за порушення правил дорожнього руху, багато зараз і судових рішень про стягнення застави за кредити, які не виплачуються, про інші боргові стягнення. Близько 1700 авто по області оголошено в розшук.

Перше спільне відпрацювання працівників виконавчої служби та ДАІ поблизу готелю «Ужгород» боюся назвати успіхом, але на такий гарний результат ми навіть не сподівалися: 27 водіїв, залишивши авто, пішли в банк і принесли квитанції про сплату боргу. П’ять автомобілів було доставлено на штрафмайданчик і вже за кілька годин четверо з їх власників теж сплатили борги, адже і за перебування на штрафмайданчику треба платити. Один батько заплатив аж 7 тисяч гривень аліментів! І це при тому, що середній розмір таких виплат за рішенням суду складає від 150 до 400, тобто можна уявити, скільки років він ухилявся від утримання своєї дитини.

Не можуть люди, які мають борги, ні в чому собі не відмовляти, спокійнісінько їздити на машинах, а серед затриманих, до речі, були і дуже дорогі авто. Тому такі відпрацювання мають і дуже важливу виховну функцію – треба змінювати ставлення людей до своїх обов’язків, вердиктів закону. Отож усім боржникам хотіла б порадити: сплатіть те, що ви винні або ходіть пішки, бо такі рейди ми проводитимемо з ДАІ щонайменше раз на тиждень і у будь-якому куточку області. Автомобілі – це майно боржника і коли людина до останнього відтягує, не платить, вона сама змушує нас вдаватися до таких, можливо, жорстких і, звичайно, не популярних, але необхідних дій».

Лариса Подоляк, ЗІА "Простір"

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також