Не беріть зарплату "в конвертах"

6
0

Податківці переконують, легалізація найманої робочої сили необхідна не лише державі, а й платникам

Питання офіційної виплати заробітної плати залишається на сьогодні одним з найактуальніших.

З одного боку, легалізація працевлаштування вкрай необхідна для самих громадян, адже система пенсійного забезпечення передбачає виплату пенсій в залежності від загального робочого стажу. Одним словом, розраховувати на безбідну старість зможуть лише і, хто був офіційно працевлаштований протягом тривалого часу і з його доходів утримувались внески до Пенсійного Фонду. Виплата зарплати “в конверті” фактично позбавляє працівника права не лише на достойну пенсію, а й інших благ – соціальних пільг, матеріальної допомоги і.т.д. Тобто громадяни, які дають згоду на компроміси горе-керівників відносно отримання заробітної плати “в конвертах”, знижують свою соціальну захищеність і сприяють розвитку тіньових схем оподаткування. З іншого боку, виплата заробітної плати без утримання податку і перерахування його в бюджет, знижує економічну стабільність держави, породжує інфляцію, знижує рівень забезпечення освіти, медицини та інших бюджетних установ тощо. Таким чином, легалізація найманої робочої сили необхідна не лише податківцям, а й платникам. На жаль, нині не розроблено чітких схем виявлення фактів отримання зарплати “в конвертах”, тому робота податківців координується з іншими структурами влади.

Відділ зв’язку з громадськістю, ЗМІ та масово-роз’яснювальної роботи провів невеличке опитування серед життелів Ужгорода. Відрадним є те, що на запитання: “Чи погодились би ви отримувати зарплату “в конвертах?”, переважна більшість громадян міста відповіли заперечно. Ось як обгрунтовували свою думку деякі з опитаних:

Курдяєва Анастасія, 21 рік, випускниця вузу: “Наразі я закінчила університет і шукаю роботу за фахом. Проте на роботу без офіційного працевлаштування не погоджуся в жодному разі. Тому що це позбавить мене трудового стажу і інших соціальних гарантій.”

Любов Ліврінц, 50 років, коректор: “До пенсії мені залишилось всього декілька років, тому ні в якому разі не хочу отримувати зарлату “в конверті”, навіть якби мені запропонували набагато більший заробіток, ніж отримую.”

Ман Оксана, 23 роки, педагог: “Я сама працюю в бюджетній установі і добре знаю як від сплати податків залежать рівень і своєчасність виплати зарплати. Тому неофіційно працювати не погоджуся.”

Надь Дьондіка, 34 роки, компютерник: “Неофіційно працювати я б не погодилась. Адже в такому разі мені не оплачували б ні лікарняних, ні відпусток. А про пенсію можна було б взагалі забути.”

Прес-центр ДПІ в м.Ужгороді

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також