Не всі цінують дар весни

15
1

Першоцвітам загрожує знищення

иш мине зима, як на ринках, та й просто  центральних вулицях міст, вигулькують торгівці первоцвітами. Варварське полювання на ніжні квіти допікає світові флори щораз більше. Науковці наголошують: якщо й далі так нищити природну красу, то за кілька років окремі види первістків весни у нашій області зникнуть зовсім.

«Найпершими в краї зацвітають білоцвіт весняний, підсніжник звичайний, шафран Гейфелів, еритроній собачий зуб, трохи пізніше – рябчик шаховий та нарцис, – розповідає «Замку» біолог Ужгородського національного університету Роман Кіш. – Їх і рвуть найбільше. І це попри те, що всі  (!) занесені до Червоної книги України». За словами науковця, останнім часом продавці квітів намагаються «легалізуватись», узявши довідку з органів місцевого самоврядування, що квіти буцімто ростуть у них на обійсті. Науковець запевняє: на жодній присадибній ділянці не зростає стільки першоцвітів, аби наповнити лантухи та ящики для масового продажу. Тож насправді їх беруть у лісі! До речі, навіть якщо ця краса культивується на обій­стях, однаково, згідно із законом, масове вилучення, а тим більше продаж, потребують дозволів екологічних служб.

Між іншим, для «браконьєрів» (а також тих, хто їх купує. – Авт.) передбачено відчутні покарання. За кожну зірвану квітку – штраф від 9 до 15 гривень, а якщо вона занесена до Червоної книги, то – від 340 до 510 грн! Тобто, коли дотримуватися букви закону, лантух із кількома тисячами шафранів мав би обернутися для торгівців вельми пристойним грошовим покаранням, а то й виправними роботами. До речі, у країнах Євросоюзу зі шкідниками флори та фауни борються саме фінансово.
В Україні ж останнім часом на варварському бізнесі заробляють не лише незаможні, як заведено думати. Роман Кіш пригадує, як у центрі Мукачева жінка з фешенебельного авто винесла великий ящик із червонокнижними шафранами й передала на продаж благенько вдягненій дівчинці-підлітку... Отже, робить висновок науковець, нелегальний продаж першоцвітів перетворюється на серйозний бізнес далеко не бідних людей, які ще й використовують дитячу працю.

А сприяють беззаконню, виходить, ті, хто купує букетики. Тож одним із варіантів порятунку рослин є саме ігнорування торгівців. Красою квітів ліпше милуватися на природі...

Коментарі

J
jfblyhfyp

SYsMI2 <a href="http://ymweokfixycy.com/">ymweokfixycy</a>, [url=http://zwwzleqjtknr.com/]zwwzleqjtknr[/url], [link=http://zcdzecwvvqyp.com/]zcdzecwvvqyp[/link], http://rdelwyoafhta.com/

Читайте також