Недалеко від Закарпаття знаходиться цвинтар конфіскованих "євроблях" (ФОТО)

25
5

Редакція Mukachevo.net відшукала автомобілі, які приречені ржавіти на державних стоянках.

Раніше Mukachevo.net не раз розповідало про "кладовище євроблях" в прикордонних селах Угорщини та у словацькому селі Убля.

Щоб уникнути штрафів та сплати мита, власники євроблях стали масово залишати їх в прикордонних селах Європи, кидаючи автівку напризволяще, де крадії їх розбирають на запчастини, або продають за копійки.

Однак і в Україні є своє "кладовище" автомобілів. Перетинаючи кордон з Румунією в Чернівецькій області, наш журналіст побачив велику парковку з автомобілями до яких нікому немає діла.

Спущені шини, відкручені номерні знаки, іржаві капоти - таку картину бачиш коли чекаєш на кордоні. Що це? Чиї це автівки? Та чому вони тут? Ми спробували знайти відповіді на ці питання. Місцеві сказали, що всі вони потраплять під прес. Тобто їх утилізують.


Як виявилось, це не покинуті євробляхи. Це конфісковані автомобілі (майже всі вони на іноземній реєстрації). Їх забрали за порушення митного порядку, контрабанду та інше. За рішенням суду ці авто можуть повернути власнику, або продати.

За законом виконавча служба такі автомобілі повинна 3 рази виставляти на аукціон, а в разі, якщо їх ніхто не забажає придбати, автомобіль можуть передати в користування благодійним громадським організаціям та фондам, або утилізують. На практиці ж виходить так, що утилізувати автівки ніде, вони не продаються і фондам через іноземну реєстрацію їх не передають. Тому тони металобрухту на роки застрягли на стоянках.


Як розповів Mukachevo.net колишній працівник прикордонної служби України, на Закарпатті теж є сотні таких автомобілів. Але на кордоні для них немає місця, тому їх одразу відвозять на спеціальний штраф-майданчик де вони і залишаються на невизначений термін.

Мало хто знає, що один з таких майданчиків розташований поблизу ринку Краснодонців в Ужгороді. Потрапити туди проста людина не може. Хороші авто зазвичай «розбирають» свої. Залишаються тільки нікому непотрібні старі автівки з європейською реєстрацією.

Точно відповісти коли їх утилізують ніхто не може. Тому вони й далі приречені ржавіти на автомобільних цвинтарях.

Коментарі

ДН
до нижньої марги мама

ти перекуп вонючий,попробуй ще розжалобити всіх))гнида торгашська ти кончена))

А
Андрій

Журнашлюги ви хоч фото виставте відповідні а не з розборки авто одніє фірми! Це не покинуті авта Закарпатців це розборка одного підприємця... який на тому заробляє видно що автомобілі стоять століттями там, лише старі моделі!

М
Мама

Давно пора дозволити людям з інвалідністю, що стоять на чергу на авто в соцзахисті десятиліттями, хоча б завозити не розмитнюючи авто з-за кордону, якщо держава неспроможна допомогти цим людям. А то придумали умови: тільки гуманітарне авто і тількти євро 5. Як правило у 90 відсотках інваліди самі купують авто, офрмулюють купу документів для соцзахисту щоб їм передати у власніть (????), ставлять на облік у соцзахисті, сплачуюють всі поточні витрати та необхідні платежі . Однак за документами автомобіль не є їхньою власністю. Щоб пройти всю процедуру (пригнати авто з-за кордону, оформили нотаріальну довіреність що ніби-то авто дарується соцзахисту іноземним громадянином для громадянина Укркїни , пройти всі експертиз, і т.д. ) потрібно витратити купу грошей. І головне - звідки у інвалідів кошти чи можливість переконати благордійників придбати їм авто на євро 5? Шкода людей... Навіть здорові з руками-ногами та не обжені фізично люди не можуть собі дозволити євро 5. Така державна турбота.

Т
Троцкій

Їх не мож просто так комусь роздати. Вони проблемні по документах і не менш проблемні по тех.стану. Інвалід буде ту іржаву автівку ремонтувати?

М
Марія

Така постановка питання, як утилізація, просто бісить Ф чому б не раздати безкоштовно інвалідам з дитинства, які десятиріччями стоять в черзі на отримання автомобіля в одласному відділі соцзахисту.

Читайте також