Необхідно створити умови нетерпимості навколо тих, котрі “економлять” на податках

11
0

Закликає начальник Свалявської МДПІ Михайло Ківкович

Виплата зарплати в “конвертах”, тобто без утримання податку та перерахування його в бюджет – одна із найсерйозніших проблем, яка нині турбує податкові органи. Про те, наскільки це явище є шкідливим для суспільства і про заходи, що вживаються податківцями, щоб його побороти, розмова з начальником Свалявської МДПІ Михайлом Ківковичем.

- Михайле Юрійовичу, яких заходів вживають податкові органи до підприємств і підприємців, які працевлаштовують працівників без документального оформлення? Скільки таких порушень виявлено за 7 місяців поточного року?

- Вони потрапляють у так звану “категорію ризику” і обов’язково включаються до плану документальних перевірок. Скажу, що за наслідками таких перевірок юридичних осіб протягом першого півріччя донараховано податку з доходів фізичних осіб на 62 тисячі гривень. Але з метою профілактики працівниками відділу оподаткування фізичних осіб та сектору обслуговування платників приділяється значна увага проведенню як індивідуальної так і масово-роз’яснювальної роботи з керівниками підприємств та громадянами стосовно відповідальності за навмисне ухилення від сплати податків і порушень норм податкового законодавства, в тому числі і щодо виплати заробітної плати без оподаткування. Слід зазначити, що протягом семи місяців поточного року в результаті таких заходів додатково зареєстровано 86 найманих працівників. а 46 громадян узаконили свою підприємницьку діяльність, тобто зареєструвались як суб’єкти господарської діяльності.

- Яке покарання передбачено для тих, хто свідомо порушує податкове законодавство?

- За умисне ухилення від сплати як загальнодержавних, так і місцевих податків, зборів та інших обов’язкових платежів законодавством передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. І про це повинні пам’ятати ті, хто свідомо іде на порушення.

- А чим ризикує людина, коли погоджується отримувати заробітну плату в “конверті”? Які небезпеки підстерігають такого працівника?

- Такіх громадяни, перш за все, юридично не захищені. У них нема законної гарантіє самої виплати заробітку. І про це свідчать непоодинокі випадки. Адже не існує укладеного належним чином договору на виконання певних робіт та не обумовлено їхнью вартість. Тобто, людина позбавляє сама себе, у разі необхідності, можливості відстоювати свої особисті інтереси в судовому порядку.

- А які переваги у працівника , котрий офіційно отримує заробітну плату?

- Якщо працівник отримує заробітну плату, з якої проведено належні відрахування до державних соціальних фондів та утримано податок, цій людині гарантована гідна пенсія, в разі хвороби – оплачувана лікарняна відпустка, а в разі скорочення – виплата підприємством вихідної допомоги, а центром зайнятості протягом шести місяців допомоги по безробіттю у розмірі середньомісячної заробітної плати. Це ж стосується і страхування від нещасних випадків. В іншому випадку вона цього позбавлена.

- Яким чином, на вашу думку, можна змусити свого роботодавця, який цього не бажає, платити заробітну плату офіційно?

- Ухилятися від сплати податків, зокрема, платити зарплату у “конвертах”, підприємцю не варто вже тому, що це явище кримінальне. Тому викриття таких фактів бояться порушники податкового законодавства. Якщо попередження на нього не подіє, без усякої боязні потрібно звернутися в контролюючі органи із заявою на такого роботодавця. До того ж в податковій інспекції запроваджено телефони, за яким платники податків зможуть повідомити про факти отримання заробітної плати у “конвертах”. У Свалявській МДП - за номером. 2-45-08.

- Наскільки потерпає соціальна сфера через заробітну плату, яка виплачується неофіційно?

- Ми сьогодні багато говоримо про підвищення соціального захисту людей, підвищення пенсій та стипендій. А чи задумуємося над тим, де ці кошти взяти. Іншого способу, як стати чесним і добросовісним платником податків, поки що не винайдено. “З миру по нитці – бідному сорочка” - говориться у відомій поговірці. Давайте і ми будемо створювати антисередовище навколо ухиляння від сплати податків. І тоді на відповідному рівні буде знаходитися наша медицина, освіта, культура, а наші батьки та діди-пенсіонери також житимуть краще.

Інтерв’ю взяла Марія Фейса

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також