Незабаром бюджетники можуть залишитися без зарплат

7
0

Через зростання тарифів на житлово-комунальні послуги

Те, що нові тарифи на житлово-комунальні послуги суттєво спорожнюють гаманці, люди вже переконалися, але, виявляється, уряд придумав як через це зарплати вчителям, лікарям та всім бюджетникам взагалі не виплачувати. Нещодавно вийшла Постанова Кабміну, яка передбачає, що дотації для вирівнювання бюджетів з Києва надаватимуться при умові належних проплат за енергоносії. Але у бюджеті не передбачили коштів на подорожчання енергоносіїв для бюджетних установ, відтак, лише по нашій області не вистачає близько 10 млн. грн. Тобто грошей на оплату не дали, а оскільки їх не заплатять за енергоносії, то не дадуть і коштів на зарплати! Про це на брифінгу у вівторок повідомив заступник голови ОДА Олександр Карташов.

Що ж до тарифів загалом, то Олександр Петрович, як, мабуть, і вся держава, не розуміє встановлену урядом диференціацію цін на газ. А перевірка обґрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги показала, що завищили їх … хіба на якісь копійки. Так, у Перечині базовий тариф на водопостачання вищий на 0,7 коп., на стоки – на 4,8 коп. по «Мукачівводоканалу» — на водопостачання на 1,9 коп., на водовідведення – на 4 коп. Найбільше зайвого «накрутили» в Ужгороді – на водопостачання на 19,2 коп., водовідведення на 12,2 коп. У Мукачеві тариф на теплопостачання завищили на 0,02 коп., а на гаряче водопостачання – на 0,07 коп.

Пан Карташов не зміг відповісти, чи завершились «розборки» представництва Антимонопольного комітету з Ужгородською міською владою. Адже «антимонопольники» стверджували, що тарифи прораховано за витратами не нині діючих, а старих комунальних підприємств і погрожували зупинити їх дію через суд. Так само нічого не відомо заступнику голови ОДА чи провела відповідні перевірки прокуратура області – доручення про це давав Генеральний прокурор.

Тарифи затверджувалися у серпні-жовтні, тому не зрозуміло, чому такий шум довкола них виник аж у лютому. Хоча О.Карташов стверджує, що робота з перевірки обґрунтованості тарифів велася постійно, просто зараз про це… заговорили преса, прем’єр та парламент. В Ужгороді, до речі, тариф на теплопостачання найвищий серед всіх обласних центрів України, але в області є міста, які і його «переплюнули».

Лариса ПОДОЛЯК

«Старий Замок «Паланок»

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також