„Незгасима свічка”

485
0

Угорщина вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні

     18 вересня в столиці Угорщини в рамках проведення Міжнародної акції „Незгасима свічка” на вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні біля памятника Тарасові Шевченку у Будапешті Надзвичайний і Повноважний Посол України в Хорватії Маркіян Лубківський урочисто передав символічну свічку Надзвичайному і Повноважному Послу України в Угорській Республіці Дмитрові Ткачу.

 У заході також взяли участь дипломати Посольства України в Угорщині, представники української нацменшини Угорщини та інші. Того ж дня „незгасиму” свічку було урочисто передано і голові  Державних зборів Угорської Республіки Каталін Сілі.

 В музеї „Будинок терору”, у залі, присвяченому жертвам комуністичного, тоталітарного та фашистського режимів, також запалили „незгасиму” свічку. Відтак присутні вшанували пам’ять невинних жертв диктатури. Поминальні свічки будуть розміщені у будинках органів самоврядування та інших установ.

 Міжнародна акція `Незгасима свічка” розпочалася 1 квітня цього року в Австралії. Ця акція проводиться, аби залучити світове українство до міжнародних та державних заходів із відзначення у 2007-2008 рр. 75-х роковин геноциду українського народу. Вона також ініційована Міжнародним координаційним комітетом Світового конгресу українців (МКК СКУ) з відзначення 75-х роковин Голодомору 1932-33 рр. в Україні та підтримана Секретаріатом Президента України, Міністерством закордонних справ України, Українською всесвітньою координаційною радою.

 Упродовж року, згідно з попередньо визначеним графіком, символічна свічка передаватиметься як естафета з країни в країну і охопить всього 33 держави світу. Символічна „Незгасима свічка” має форму факела і оздоблена написом фрази „Україна пам’ятає – світ визнає” мовою країн, в яких проходить акція. Посол разом з керівником української громади особисто передаватимуть свічку своїм колегам в інших країнах. В цих державах закордонні дипломатичні установи України разом з місцевими українськими громадами проводитимуть заходи, основним змістовним елементом яких є відзначення пам’яті жертв Голодомору – поминальні богослужіння, скорботна хода, вечори-реквієми тощо.

 Акція уже відбулася в Сербії, Італії, Португалії, Іспанії, Франції, Великобританії, Швеції, Німеччині, Польщі, Білорусі, Канаді, США, Чилі, Аргентині, країнах Прибалтики та інших. А у листопаді символічна свічка буде доставлена до Києва, де проводитимуться державні заходи з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також