Німець Мішель Якобі намагається відновити на Закарпатті популяцію буйволів (ВІДЕО)

19
0

Екологічний проект для порятунку карпатських буйволів. Асоціація «Збереження агро – біорізноманіття карпатських гір» співпрацює з місцевими та закордонними однодумцями задля збереження рідкісних домашніх тварин у Карпатах і відповідно втілює в життя кілька локальних проектів, у тому числі і той, що стосується поголів’я буйволів.

Відтак у хустській Стеблівці заснували ферму, де зберігають цих карпатських красенів, які зараз на межі зникнення. Вікорія Василинець про унікальне поголів’я.

Німець Мішель Якобі вже років 8 господарює на фермі у Стеблівці, де намагаються відновити популяцію рідкісних домашніх тварин. І йому таки вдається виконати це завдання. За його словами тут наразі нараховується більше двох десятків буйволів, проте у цілому на Закарпатті їх більше. Карпатські буйволи - найпівнічніша популяція в світі. Їх привезли з Азії багато століть тому, впродовж яких вони повністю акліматизувалися для життя в Карпатах. Міцні копита, густа шерсть та короткі ноги зробили буйвола ідеальною робочою твариною в горах. До 20-го століття в кожному закарпатському селі було чимало цих унікальних тварин. Проте згодом поголів’я почало стрімко скорочуватися. Тільки в окремих населених пунктах краю вдалося довше зберегти велику поголів’я рідкісних домашніх тварин. Але і тут буйволи почали зникати.

Тримати у господарстві їх було фінансово не вигідно. Проте знайшлися люди, які взялися активно виправляти ситуацію. Пан Мішель зі своєю командою однодумців за підтримки асоціації «Збереження агро - біорізноманіття карпатських гір» та її закордонних партнерів кілька років працюють над тим, аби за будь-яку ціну зберегти популяцію. Тож, у їжі буйволи зовсім не примхливі. А їхнє молоко дуже поживне і набагато корисніше за коров’яче. У ньому високий вміст жирів, білків, кальцію, фосфору, вітамінів А, С і групи В. Зазвичай буйволиця може давати на день до семи літрів молока.

На пасовище виганяють буйволів на світанку, а приганяють на ферму із заходом сонця. Випасати їх значно легше, ніж корів. Адже буйволи тримаються разом і не розбігаються, – зізнається пастух. Карпатський буйвол має роги, що ростуть уздовж шиї і злегка загинаються догори, та можуть бути довжиною до 80 см. Вага особин жіночої статі – до 70 кг, чоловічої –аж до 850. Тривалість життя карпатських буйволів в середньому складає близько 35 років, причому буйволиці здатні народжувати здорове потомство навіть до 30 років, а виношують його 11 місяців. Карпатські буйволи чистої породи досі на межі зникнення.

М-Студіо

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також