Нітрати в деяких наших ранніх овочах зашкалюють

18
0

Проте, кажуть фахівці, більшість продукції можна споживати без остраху

Навесні ми традиційно із домашніх консервів переходимо до вживання свіжих овочів і фруктів. Навіть попри деякі застереження щодо їхньої якості. Організм вимагає свого. Якими плодами овочівництва нині годують закарпатців виробники, ми поцікавилися в обласній санепідемстанції.

Завідувачка токсикологічної лабораторії облСЕС Ольга Пономарьова повідомила, що, вже починаючи з квітня, щороку лікарі-гігієністи всіх санепідстанцій області приділяють посилену увагу дослідженню ранньої рослинної продукції, яка переважно вирощується в краї і реалізується населенню. При цьому в овочах обов’язково визначається вміст нітратів та залишкові кількості пестицидів. Цьогоріч до сере­дини травня на вміст нітратів перевірили 341 зразок рослинної продукції: огірків, помідорів, редиски, молодої картоплі, зеленої цибулі, капусти тощо. Досліджували також полуницю та черешню.

У 31 випадку вміст нітратів перевищував максимально допустимий рівень. Зокрема у редисці з Мукачівщини та Ужгородщини (у 2–3,5 рази), капусті з Іршавщини, цибулі й салаті з Мукачева (майже удвічі). Залишки пестицидів були виявлені у 5-ох випадках (в огірках та помідорах), однак вони не перевищували допустимих рівнів.

Ольга Степанівна повідомила, що у разі визначення показників безпеки рослинної продукції в концентраціях, що перевищують допустимі норми продавці й виробники такого товару отримують попередження про недопустимість надходження його в торгівельну мережу. Однак, доки триває дослідження, у більшості випадків зеленину вже встигають реалізувати. Також, повідомила О. Пономарьова, щороку кількість виявлених хімічних сполук в овочах і фруктах приблизно однакова і навіть зменшується, бо добрива дорожчають і виробники обмежують їх використання.
Цікаво, що в імпортній городині з Італії, Польщі, Єгипту тощо перевищення допустимих рівнів нітратів та пестицидів не знайшли жодного разу.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також