Середина серпня - сезон загострення алергічних хвороб. Саме на цей час припадає пік цвітіння амброзії
90 відсотків українців, що мають алергію на пилок амброзії, до лікарів не звертаються. Такі дані навів головний алерголог Міністерства охорони здоров`я Борис Пухлик. Водночас медики мають достатньо сучасних ліків для допомоги хворим на поліноз, або ж сінну лихоманку. Середина серпня - сезон загострення алергічних хвороб. Саме на цей час припадає пік цвітіння амброзії.
Більшість із нас навіть не знають який вигляд має ця рослина. Кажуть, чули, що колись у них у дворі росла амброзія, а зараз, ніби, уже немає. Вони не підозрюють, що збудники алергії комфортно почуваються поблизу майданчиків, де граються їхні діти. Ті ж, хто знає про це, але не страждає на алергію, байдуже ставляться до небезпечного сусідства. Кажуть - воно їм не заважає.
Алергія на амброзію може з`явитися навіть якщо до того людина нормально переносила цвітіння цієї рослини. Алерголог Микола Бунь стверджує - ситуація в Україні розвивається згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров`я. До 2030 року на різні алергічні захворювання страждатиме до сімдесяти відсотків людей. До того ж амброзія, яка раніше росла тільки на півдні, сьогодні впевнено окуповує північ України. Пилок бур`яну, окрім звичайних незручностей алергії, може, навіть, призвести до тяжких наслідків - аж до смерті.
Зовсім позбутися надокучливої рослини неможливо. Якщо вона завелася у вашому дворі - єдиний порятунок - вчасно знищити амброзію. Однак і тут є свої "але": невчасне викошування може призвести до повторного "врожаю" — так кажуть працівники комунальних служб.
Репортер