Опалювальний сезон завершився,

12
0

але до зими готуємось заздалегідь

           Цьогорічна зима виявилась суворою для закарпатців. В області опалювальний сезон розпочався дещо із запізненням. Це, в першу чергу, пов’язано із підприємствами теплокомуненергетики, у яких виникли труднощі з отриманням лімітів на природний газ. Врешті, ліміти ці підприємства отримали й опалювальний сезон розпочався.

      За словами заступника голови облдержадміністрації Віктора Лукечі, цьогоріч в краї працювали усі 854 котельні, в тому числі 82 – підприємств теплокомуненерго, 190 – закладів охорони здоров’я, 506 – освіти, 44 – культури, 22 – соцзахисту населення та інші підвідомчі котельні.  Забезпечено тепло у 715 багатоповерхівках, 521 дошкільному та 702 – навчальних  закладах, 59  лікарнях. 

       Наразі в області середньодобова температура значно вища 8 градусів тепла, тож  підприємства теплокомуненерго завершили опалювальний сезон.

       «Упродовж цьогорічного опалювального сезону виникали деякі складності із функціонуванням котелень теплокомуненерго – через отримання лімітів на газ, – пояснює Віктор Лукеча. – Були й спроби ВАТ «Закарпатгаз» відключити від газопостачання ці котельні. Керуючись п. 6 Закону України про теплопостачання, було прийнято рішення обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та зобов’язано ВАТ «Закарпатгаз» під час опалювального сезону ці котельні не відключати».

        «Деякі проблеми були, зокрема, і в Ужгородському коледжі культури та мистецтв, а також музучилищі ім. Д. Задора. Ці заклади необхідно перевести на автономне опалення, – каже заступник голови облдержадміністрації. – Плануємо збудувати автономні котельні, що обігріватиме заклади, і гуртожиток. Проектно-кошторисна документація уже розроблена, питання фінансування будівництва цього об’єкта буде винесено на сесію облради».

         Цьогоріч планується вирішити і проблему з опаленням Рахова, де, за словами Віктора Лукечі, вартість теплоносія майже в 4 рази вища середньої його вартості по Україні. Наразі розробляється проектно-кошторисна документація. Планується до наступного опалювального сезону перевести центральну котельню Рахова на біопаливо.

        Як тільки закінчується опалювальний сезон, розпочинається підготовка до нового. Заступник голови облдержадміністрації запевнив, що під час підготовки до наступної зими, буде вжито низку заходів, аби перевести котельні всіх бюджетних установ на автономне опалення до початку нового опалювального сезону. «Бачення  облдержадміністрації таке, що всі бюджетні заклади мають перейти на автономне опалення, щоби не залежати від підприємств теплокомуненергетики, Мінпаливенерго, лімітів, врешті, від НАК «Нафтогаз України»,  – сказав Віктор Лукеча, повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також