Останню шкуру здирають із бізнесу податківці і не чують, що той кричить

8
0

Сьогодні, попри економічну скруту, все більше відчутна заміна функцій податкової служби: з контрольного органу вона перетворюється на каральний. Про це вже буквально волають закарпатські бухгалтери й аудитори, потерпаючи від неправочинних дій податківців.

Аби виконати доведені згори плани, фіскали по-своєму трактують не тільки спірні норми законодавства, а й ті, що чітко прописані й додаткового роз’яснення не вимагають. На спеціально зібраному з цього приводу «круглому столі» аудитори розповіли, що останнім часом податківці особливо активізувалися. Незважаючи на те, що закарпатський бізнес і так ледве дихає через кризу.

У минулому відомий податківець, а нині голова ради Закарпатського відділення «Асоціації платників податків України» Марта Волощук переконана: податківці бояться йти назустріч платникам, оскільки остерігаються, що такі кроки будуть неадекватно сприйняті у відділах боротьби з корупцією, що працюють при податковій службі. Крім того, вона вважає, що найбільша біда – насамперед у недолугому вітчизняному податковому законодавстві. Воно, за словами Марти Гнатівни, одне з найгірших у світі. Через це виникають непорозуміння, різні трактування одних і тих же норм і, відповідно, конфлікт­ні ситуації.

У той же час деякі бухгалтери та юристи, звиклі до законодавчих пертурбацій, на це вже й не скаржаться. Кажуть, не таке законодавство й погане, працювати б можна. Але проблема в тому, що працівники податкової його не дотримуються, часто знаходять проблему там, де її нема, і в кожному випадку намагаються підтасувати закони під свою позицію.

«Взаємини податківців і платників податків нині не те що не партнерські, а навіть часом ворожі, – вважає керівник юридичної компанії «Греца і партнери» Ярослав Греца. – У відповідь на зауваження податківцям завжди чуємо про «державні інтереси». Однак ці інтереси передбачають не тільки те, щоб здерти з бізнесу останню шкуру. Хотілося б, аби конт­ролери будували з платниками податків більш людяні, партнерські стосунки».

Зауважимо, що закарпатські податківці проігнорували запрошення взяти участь у «круглому столі» і спробувати знайти порозуміння й шляхи вирішення багатьох наболілих бізнесу проблем. Аудитори цьому не дуже здивувалися. Кажуть, добитися правди в податковій майже нереально.

До прикладу, юрист Анастасія Бачинська навела красномовний факт: закарпатські підприємці вже втратили надію на об’єктивний розгляд керівництвом податкової скарг на дії їх підлеглих, оскільки жодна з написаних останнім часом, не була задоволена. «Бізнесменам простіше й ефективніше відстоювати свої права у судовому порядку, – каже пані Анастасія. – Щоправда, навіть вигравши справу, стягнути з цієї держслужби компенсацію за завдані збитки надзвичайно складно. І це може тривати дуже довго. Якщо відверто, складається враження, що податківці зумисне впроваджують стільки законодавчих змін, аби ніхто не знав, як діяти, і було легше ловити рибу в мутній воді».

Яскравий випадок перекручування норм законодавства стався нещодавно у Мукачеві. Порушуючи чітку й однозначну норму закону, податківці неправомірно застосували адміністративний арешт активів мережі автозаправних станцій, на декілька днів заблокувавши роботу підприємства. Що мали пояснювати обуреним водіям диспетчери на АЗС, контро­лери, однак, не підказали...
Учасники «круглого столу» написали керівництву обласної податкової листа з проханням дати їм роз’яснення, піти назустріч. І чекають на позитивні зрушення. Щоправда, самі не дуже в це вірять. Бо, кажуть, поки в країні існуватимуть плани зборів податків, доти підприємцям буде дуже важко.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також