Ліфт, який не має дверей та не зупиняється під час своєї роботи має назву Paternoster. Єдиний в Україні ліфт-патерностер безперервної дії функціонує в Ужгороді з 1936 року і знаходиться в будівлі Закарпатської обласної адміністрації, на площі Народній.
Ця споруда, як Будівля Земського уряду Підкарпатської Русі, була зведена чеським архітектором Франтішеком Крупкою в 1936 році, і була оснащена двома пасажирськими ліфтами-патерностерами. Лише один з яких діє і досі, щоправда, тільки час від часу.
Назва «патерностер» походить від латинського Pater noster і перекладається як "Отче наш", оскільки система руху ліфта схожа за принципом на перебирання чоток католицькими ченцями під час читання молитов.
Швидкість патерностера в Ужгороді ‒ 0,25 метри на секунду, максимальне навантаження – 1960 кілограмів, всього кабін у ліфті – 14, кожна з них розрахована на двох пасажирів. Тобто за один раз він здатен перевезти максимум 28 людей.
А ось у столиці Чехії схожий патерностер, що розташований у мерії Праги запрацює для туристів з суботи, 1 червня. Тут відкривається можливість це зробити за гроші – в рамках нової екскурсії будівлею, яку проводитимуть гіди міського агентства з розвитку туризму Prague City Tourism.
Також буде можливість відвідати окремі приміщення та побачити інтер'єри історичної Празької ратуші, які зазвичай закриті для широкого загалу. Тривалість екскурсії становить 45 хвилин, а вартість – 250 крон для дорослих та 170 крон для дітей. Екскурсії проводяться чеською та англійською мовами переважно у вихідні дні.
Раніше столична влада заплатила 2,7 млн крон для перебудови частини першого поверху, спорудивши спеціальний розділовий коридор, щоб туристи йшли окремим потоком і не заважали співробітникам. Там же встановили платіжний термінал та турнікет зі сканером QR-квитків.
Патерностер у мерії зупинили у квітні 2023 року для проведення технічного обслуговування. Виявилося, що пристрій сильно зносився через наплив туристів, в тому числі через недотримання ними правил експлуатації. Адже деякі не бажали виходити з ліфту навіть на першому або останньому поверхах, а це погано впливає на механізм. Оскільки конструкція передбачає, аби далі (на наступний цикл) ліфт рухався порожнім, без пасажирів.
У 2017 році мерія Праги витратила на масштабну реконструкцію свого патерностера 3,6 млн крон. У чеській столиці сьогодні активно використовується ще близько 20 патерностерів (у міському суді, у головній будівлі «Чеського радіо» та кількох міністерствах).