Хаотична та самовільна забудова берегів так званого закарпатського моря без проектів та системи водовідведень стали причиною забруднення озера, яка є стратегічним запасом питної води для Закарпаття та місцем відпочинку.
– У 2009 році, у зв'язку зі щільною забудовою берегів озера, я звернувся до голови РДА, була сформована комісія, прийнялися відповідні рішення, що так і не виконалися. Мова йде про хаотичність забудови, без жодного проекту та, відповідно, водовідведення. Перевірка встановила, що за рік на територію товариства була замовлена одна (!) підвода з діжкою для викачування вигрібної каналізації. З того часу ситуація практично не змінилася. Куди ж діваються стоки із будівель, бань, саун тощо? Похилі береги підштовхують до однозначної відповіді. Отже, існує реальна загроза не лише бактеріологічного, а й хімічного забруднення цих вод. Попереду доля Верке, тільки в набагато більшому масштабі, – цитує головного лікаря Берегівської райСЕС Ігоря Царя Beregovo.Today.
На думку експертів скиди каналізаційних стоків не менш шкідливі за промислові, а при відповідній температурі, концентрації та інших супутніх факторах, здатні створити реальну загрозу для спалаху інфекційних захворювань.
Ще одна проблема – все та ж самовільна забудова, на яку контролюючі органи просто закривають очі.
Більше про ситуацію, яка склалася довкола популярного закарпатського курорту читайте у матеріалі "Закарпатське море" у Дийді може зникнути – його поглинають каналізаційні витоки з дач можновладців