Паливні брикети: що це, які бувають та як обрати

40

Високі ціни на природний газ змусили мешканців приватного сектору шукати інший вид опалення будинків взимку.

Було потрібно, щоб він коштував дешевше, ніж газ та вугілля, тепла давав більше, був зручнішим за дрова у застосуванні. Адже літнім людям рубати стовбури ще те задоволення. І таке паливо є.

Що таке паливні брикети 

Новим і дуже популярним паливом стали брикети паливні з відходів деревини та сільськогосподарського виробництва. У Європі вони з’явилися під час енергетичної кризи 70-х років. В Україні років з десять тому під назвою «європейські дрова». Відходи складають, завантажують у спеціальні ємності, а потім пресують шнеками, надаючи різної форми. Такі вироби мають велику теплоємність, їх не потрібно рубати, як дрова. Брикети зручні та займають мало місця під час перевезення. Їхня ціна набагато менша, ніж у газу, дров та вугілля. У виробництві такі вироби не потребують обладнання, що коштує дорого. Розташувати його можна на дворах олійниць чи лісопилень та одержувати додатковий прибуток. До того ж звільняється територія, де зберігалися відходи, які гнили та шкодили екології. Всі ці якості швидко зробили паливні брикети дуже популярними серед власників приватних будинків і не тільки. Виробники цінують їх за можливість пускати у справу та мати гроші від сміття, за яке раніше їх штрафували.

Які бувають паливні брикети

Паливні брикети виготовляють трьох основних форм та видів:

  1. Ruf — найбільш дешеві у виробництві брикети. Тому й у роздріб ціна таких брикетів невисока. Їх роблять у гідравлічних пресах за допомогою високого тиску. Мають кубічну форму. Це дуже зручно для складання та доставки покупцю на місце. Куби не міцні, можуть розсипатися під час перевезення та всмоктують вологу. Для них потрібне якісне пакування.
  2. Nestro або Nielsen виглядають як циліндри без отворів. Для їхнього виготовлення потрібні лише дешеві ударно-механічні преси. Такі вироби можна робити різної довжини. Собівартість невелика, щільність висока. Персонал не потребує спеціальних навичок та високої кваліфікації. Але до вологи не стійкі та потребують міцного пакування.
  3. Pini Kay теж мають форму циліндрів, але з наскрізним «тунелем» усередині. Така форма дозволяє повітрю циркулювати під час горіння та давати більше тепла. Їх роблять на шнекових пресах за допомогою високої температури та тиску. Вони міцні, вологостійкі, але потребують багато електроенергії та навчених працівників. Коштують брикети Pini Kay дорожче, ніж Nestro та Ruf. 

Які з них обрати, вирішує покупець, виходячи з власних потреб та бюджету.

З чого роблять паливні брикети 

Основною сировиною для виготовлення паливних брикетів є відходи деревообробки, які подрібнюють до стану тріски, а потім ущільнюють високим тиском.  Також підходить лушпиння соняшника, гречки, кукурудзи, рису та іншого зерна.

Останнім часом у виробництві почали використовувати опале листя, виноградну лозу, очерет, але такі брикети ще не дуже популярні.

Якщо порівняти дерев’яні брикети з брикетами із лузги, то перші менше засмічують димохід та й горять дещо довше. Але другі, завдяки маслу, що залишилося у лушпинні,  більш щільні, майже не шкодять екології та під час горіння мають приємний запах. Вони краще переносять вологу. Всі види брикетів однаково підходять і  для опалення приватних будинків, і для промислових приміщень.

 Як обрати паливні брикети

Обираючи паливні брикети, потрібно звернути увагу на такі показники:

  • щільність, адже чим щільніші брикети, тим краще;
  • час горіння;
  • ціна. 

Брикети Ruf недорогі, але зберігати їх потрібно у виключно сухому місці, яке добре провітрюється. Інакше вони перетворюються на тлін і спалювати їх буде важко. Pini Kay чудово горять, вони щільні, зручні у використанні, але дорогі. Nestro або Nielsen – це «золота середина». При цьому під час зберігання потрібно, аби у приміщення не потрапила волога. 

Також виробник повинен вказати склад виробу. Хімічні речовини, що під час горіння можуть викликати алергічну реакцію, неприпустимі. Також добре, якщо є офіційний сертифікат безпеки, що підтверджує якість товару. 

Паливні брикети – це нове слово у розв’язанні проблеми опалення приміщень майже будь-якого призначення. Вони економні, дають чудовий жар, та утилізують сміття, перетворюючі шкоду на користь. Головне – купити ті, що найбільше підходять у конкретному випадку.

На правах реклами

Коментарі

Читайте також