Сьогодні ПАТ «Закарпатгаз» розпочав планово-технічне обслуговування абонентів с. Оріховиця в Ужгородському районі.
- Наразі служба підземних газопроводів товариства відповідно до Положення про проведення ПТО перевірила на щільність газопроводи та домові стояки, - повідомив начальник служби експлуатації систем газопостачання товариства Тарас Стегура. – Від газопостачання з метою перевірки димових та вентиляційних каналів на наявність тяги, змащування запірних пристроїв та перевірки працездатності газового обладнання в помешканнях жителів Оріховиці буде тимчасово від’єднано 170 абонентів.
ПАТ «Закарпатгаз» закликає абонентів до конструктивної співпраці, зокрема, у забезпеченні доступу до помешкань, та присутності у своїх житлах під час відновлення газопостачання населеного пункту.
Пильна увага до якості проведення ПТО особливо актуальна з огляду на нещасні випадки отруєння чадним газом при користуванні газом у побуті, що останнім часом почастішали.
Чадний газ (оксид вуглецю – СО), виділяється всюди, де є продукт горіння. Скажімо, куріння тютюну теж є джерелом чадного газу. Чимала кількість цього газу міститься й у вихлопах автомобільних двигунів. Звичайно, обсяги цих джерел недостатні для того, аби “учадіти до смерті”. Однак незначні дози оксиду вуглецю все ж спричиняють головний біль, кисневе голодування. А от коли добре надихатися чадним газом, то можна отримати летальний наслідок, адже дія його призводить до зсідання гемоглобіну крові в організмі, що призводить до судом, блювоти, непритомності, нарешті – до втрати свідомості та зупинки серця.
Оксид вуглецю утворюється і під час неповного згорання природного газу. Це означає: якщо на кухні чи у ванній (з газовою колонкою) погана вентиляція, смерть може наступити непомітно і швидко. Особливо небезпечно палити газ при поганій тязі в газовій колонці, тому перевіряти тягу потрібно регулярно.
Якщо у вас з’явилися перші ознаки отруєння чадним газом: запаморочення, слабкість, нудота, біль у грудях, іноді сухий кашель, шум у вухах, сльози, то негайно залишайте приміщення і якнайшвидше вибирайтеся на свіже повітря.
Перша допомога при отруєнні чадним газом: терміново викличте швидку медичну допомогу; виведіть постраждалого на свіже повітря; при зупинці дихання й кровообігу – серцево-легенева реанімація; кращий спосіб лікування – тривале дихання киснем.