
Сонячні опіки – неприємне явище, яке може виникнути через надмірний вплив сонячних променів на шкіру. Особливо важливо берегти себе в літні дні, коли сонце найбільш активне.
Пише Мукачівська міська рада.
Якщо ж уникнути опіку не вдалося, ось кілька рекомендацій, що допоможуть полегшити стан і сприяти швидшому загоєнню:
- Відступ у тінь або приміщення. Перш за все, сховайтеся від прямих сонячних променів, щоб запобігти подальшому пошкодженню шкіри.
- Прохолодний душ або ванна. Періодично приймайте прохолодний душ або ванну. Це допоможе знизити температуру шкіри та зменшити біль. Уникайте використання мила, яке може додатково сушити шкіру.
- Прохолодні компреси. Прикладайте до уражених ділянок прохолодні вологі рушники на 10-15 хвилин кілька разів на день. Це допоможе зменшити набряк і зняти відчуття жару.
- Зволоження шкіри. Використовуйте креми, що містять алое вера, для зволоження та заспокоєння шкіри. Уникайте жирних кремів та лосьйонів, а також засобів на основі спирту, які можуть подразнювати шкіру.
- Вживання води. Пийте більше води. Сонячний опік спричиняє притягнення рідини до поверхні шкіри, що може призвести до зневоднення. Додаткова вода допоможе підтримувати баланс рідини в організмі.
- Догляд за пухирями. Якщо на шкірі зʼявилися пухирі, дайте їм загоїтися природним чином. Не здирайте їх, щоб уникнути інфекції. Якщо пухир лопнув, обробіть його антисептиком і накладіть стерильну пов'язку.
- Уникання тісного одягу. Носіть вільний одяг, щоб уникнути тертя об уражену шкіру.
Якщо у вас зʼявилися пухирі, місце опіку сильно набрякло, або ви відчуваєте головний біль, нудоту, запаморочення чи ознаки інфекції (гній, сильний біль, почервоніння навколо пухирів), і покращення не наступає упродовж кількох днів, негайно зверніться до лікаря. Це може бути ознакою серйозного ускладнення, яке потребує професійної медичної допомоги.