«М-Студіо» та «Закарпаття ФМ» транслювали виступи відомих артистів наживо
Щорічний концерт «Мукачево скликає друзів» завжди жадає від його організаторів великих витрат часу, коштів, фізичних і моральних навантажень. Цього року новинкою стала пряма трансляція цього концерту на телебаченні і в радіоефірі. Із запитанням, як на таке зважилися, журналіст газети «Старий Замок «Паланок» звернувся до директора телерадіокомпанії «М-Студіо» і «Закарпаття-ФМ» Володимира Шубця, який координував дії технічних команд.
– Стадіон «Спартак не може вмістити всіх охочих, які б не проти відчути цю святкову ауру, – сказав Володимир Омелянович. – Чимало людей доїжджало з віддалених районів, є у місті й родини з малими дітьми, тож батьки не могли прийти подивитися виступи артистів. Оскільки в Мукачеві є телестудія, мовлення якої охоплює всю область, і з’явилося рішення про пряму трансляцію популярного концерту. Посприяв голова правління фірми «Барва» Павло Балога.
Наші працівники доклали неабияких зусиль для підготовки цього культурно-масового заходу, оперативно вирішували технічні й організаційні питання. Дружний колектив «М-Студіо» відпрацював на «відмінно», довівши, що успішна пряма трансляція – не випадковість. Адже ці люди стабільно діють упродовж останніх п’ятьох років. Ми зробили все можливе в наших умовах і довели, що здатні працювати так, як і центральні телеканали. Хоч сказати, наскільки вдалим був проект прямої трансляції, мають самі глядачі й слухачі.
– Під час концерту були деякі технічні проблеми й незрозумілі затримки часу.
– Прямий ефір потребує зусиль значної кількості фахівців – сцени, світла, звуку і, звичайно ж, телебачення і радіо. Тобто п’ять команд мають співпрацювати як одне ціле, що дуже складно. Тому завжди виникають якісь проблеми. На концерті працювало шість телекамер. Новинкою став великий демонстраційний екран. А нюансів було чимало. Головне, що всі питання вирішувалися миттєво, щоби глядачеві не зіпсувати настрій.
Були, приміром, неполадки зі звуком через дрібничку, яку заздалегідь ніхто би не передбачив. Відчувався брак досвіду такої трансляції. Але загалом усе вдалося. Ще попереду ретельний аналіз нашої роботи, але на загальну картину, думаю, це не вплине.
– Чи є якась система замовлення артистів на участь у таких великих концертах?
– Ми насправді довго визначалися, кого запросити цьогоріч. Виявилося, що майже всі артисти з українського бомонду вже виступали в Мукачеві. Розглядався варіант приїзду Софії Ротару, але вона в цей час мала виступи й знімання в Ялті. Вели переговори з Іриною Алегровою, але останньої миті у неї з’явилися якісь поважні причини. Врешті, вийшли на нашу сцену гурт «неАнгели», Оксана Білозір, Ані Лорак і Таїсія Повалій. Глядачам судити, звісно, наскільки вдало виступили. Скажу одне: їхньою умовою був звук наживо. Через це й виникали значні паузи, потрібні для настроювання. Через зіпсуття одного з моніторів, украй потрібного артистові, сталася затримка на 15 хвилин перед виходом Ані Лорак. Барабанщик вимагав налагодження апаратури, без якої не міг працювати. Живий виступ завжди відрізняється від студійного шліфованого запису. Можливо, хтось сприйняв це за недоробку, але це не так. Артисти – такі ж самі люди, десь щось удалося, а десь – ні.
– Як це впливало на настрій публіки?
– Повторюся: судити слухачам і глядачам. Команди, які готували концерт, виклалися на всі 100 відсотків, навіть на 120 %. Варто відзначити, що такий концерт, як «Мукачево скликає друзів», неможливий без технічної, матеріальної, організаційної й фінансової підтримки. Упродовж цих років найсуттєвішу допомогу завжди надавала фірма «Барва». Вона була незмінним спонсором усіх 10-ти концертів. Значний особистий внесок у цих заходах також народних депутатів України Ігоря Кріля і Василя Петьовки, першого заступника голови ОДА й голови обласного осередку Єдиного Центру Івана Балоги, в. о. міського голови Мукачева Золтана Лендєла, голова Мукачівської РДА Іллі Токаря. Вони зробили все, щоби закарпатці могли насолодитися виступами популярних артистів.
Цього року допомогу надали брати Романюки з фірми «ЗакарпатЄвроТранс», а також «ТрансСофтГрупа», ресторан «Пуасон». Минулі концерти спонсорувало стільки підприємств Мукачева й області, що перерахувати їх – газетного місця не вистачить. Та без цих людей виступи відомих артистів у Мукачеві не були б можливими, тому висловлюю їм усім щиру й велику подяку.
– Цього тижня закарпатці побачили, що трохи змінилася сітка мовлення «М-Студіо». Що ще нового планується? Чи будуть, наприклад, прямі ефіри з різних міст Закарпаття?
– Не хочу завчасно розголошувати всі наші напрацювання. У регіонального телебачення нема таких ресурсів, як є в столиці. Тому, плануючи роботу наступного сезону, виходимо з наших реалій. Безумовно, будуть новинки, засновані на сучасних технічних можливостях. Це – інтерактиви трьох студій в Ужгороді, Хусті й Мукачеві. Будуть нові програми, зміна формату мовлення новин, вже не кажу про заставки, перебивки і таке інше. Оскільки підготовка до концерту забрала доволі багато часу і ми не встигали до 1 вересня, то ці нововведення люди побачать упродовж цього місяця. Пріоритет роботи «М-Студіо» – працювати над тим, що цікаво глядачеві.