
Ожиріння входить у групу про «хвороб цивілізації». Нині ожиріння – бич не лише розвинених (як було прийнято вважати раніше), а й країн, що розвиваються.
Зайва вага та ожиріння призводять до серйозних проблем зі здоров'ям, які помітно знижують якість життя. Людина, яка дбає про своє здоров'я, завжди робить спроби скинути зайву вагу, в чому їй допомагає такий ресурс, як calc.tablycjakalorijnosti.com.ua.
Підрахунок калорій – як це працює
Ця методика дозволяє налагодити здорове харчування без стресу для організму та відмовитися від суттєвих обмежень, через які найчастіше відбуваються «зриви». Коли людина “садить” організм на жорстку дієту, вона створює йому нестерпні умови. В результаті він починає створювати додаткові запаси жиру, а вага збільшується.
Для більшості людей підрахунок калорій – це найпростіший і найефективніший спосіб контролювати споживання калорій. Як тільки людина дізнається, скільки калорій їй потрібно і як їх рахувати, наступним кроком буде вибір правильних продуктів.
Що необхідно для того, щоб правильно рахувати калорії
Є кілька пунктів:
- визначити свої потреби у калоріях - тобто розрахувати базальний рівень метаболізму. Це можна зробити за допомогою онлайн-калькулятора або проконсультуватись із дипломованим дієтологом;
- відстежувати своє споживання. Для цього можна вести щоденник харчування або використовувати програму для підрахунку калорій;
- відстежувати розміри порцій. Можна ознайомитися зі стандартними розмірами порцій, що допоможе навчитися точно їх розраховувати. Можна використовувати мірні чашки та харчові ваги для оцінки розміру порцій. Лайфхак: розмір порції для кожної людини – це її «кулачок», тому достатньо виміряти розмір своєї порції лише один раз, а далі просто дотримуватися цифр.
Продуктами з негативною калорійністю називають ті, на перетравлення яких організм витратить більше енергії, ніж може отримати їх. Наприклад, 100 г шпинату містить всього 23 ккал, а його засвоєння організм витрачає близько 25 ккал. Математично виходить, що організм у дефіциті. Але насправді це не зовсім працює так. Низькокалорійні продукти не забирають калорії в організму, як міг би здатися, з математичних обчислень. Організм не може витрачати на перетравлення більше калорій, ніж надійшло з їжею. Тому вірніше буде визначення "нульова" калорійність, тому що витрачається приблизно стільки ж, скільки в продукті.
Існує кілька способів підрахунку калорій

Точніше, три:
- використання програм - деякі програми дозволяють сканувати штрих-коди продуктів, додавати страви вручну та відстежувати щоденний калораж. Вони також враховують макронутрієнти (білки, жири, вуглеводи);
- вручну - використовуються таблиці калорійності продуктів, які легко знайти в інтернеті або спеціальних книгах. Цей метод вимагає більше часу та уважності, але він допомагає краще зрозуміти склад продуктів;
- використання онлайн-калькуляторів – деякі сайти пропонують онлайн-калькулятори для розрахунку добової потреби в калоріях. Зазвичай до розрахунку використовуються такі дані, як вік, стать, зростання, вага, рівень активності.
Вживання їжі - одне з доступних насолод для кожної людини. Сьогодні, коли рівень кулінарної майстерності можна порівняти з мистецтвом, багато страв та продуктів харчування здаються настільки смачними, що деякі люди можуть забувають про почуття міри. Як наслідок, зайві калорії, отримані разом з ними, відкладаються на тілі. А зайва вага – один із тригерів проблем зі здоров'ям. Підрахунок калорій допомагає уникнути цих проблем і бути здоровим на постійній основі.
На правах реклами