Податківці жорсткіше контролюватимуть сплату податку на прибуток

13
0

Колегія обласної ДПА підбила підсумки роботи за минулий рік

31 січня 2007 року відбулося розширене засідання Колегії ДПА у Закарпатській області, на якому були підбиті підсумки роботи податкової служби області за 2006 рік, та розглянуто заходи по забезпеченню надходжень до бюджетів усіх рівнів у 2007 році. У роботі Колегії взяли участь голова ДПА у Закарпатській області Тетяна Шаповалова, її заступники, керівники структурних підрозділів обласної ДПА та начальники податкових інспекцій.

Як зазначила у своїй аналітичній доповіді голова ДПА у області Тетяна Шаповалова у 2006 році по платежах, що контролюються органами державної податкової служби, до Зведеного бюджету України зібрано 98,41 млн. грн., що на 183 млн. грн., або на 22,9 відсотка більше, ніж за 2005 рік.

За звітний рік скоротилася сума податкового боргу по податкових зобов’язаннях до Зведеного бюджету на 4,5 млн. грн. або на 5,8 відсотків.

Завдяки покращенню економічної ситуації, зміні підходів до адміністрування податкових платежів та іншим заходам, вжитими податковими органами, річні показники загального фонду Державного бюджету по області, визначені Міністерством фінансів на 2006 рік, виконані на 110,9 відс., а за грудень – на 131,0 відсотків, що є вище середнього показника по ДПА України. Так, за минулий рік до загального фонду Державного бюджету надійшло 496,4 млн.грн., що відповідно більше на 73,4 млн.грн. або 17,4 відсотка більше, ніж у 2005 році. При цьому у грудні 2005 року до загального фонду поступило 58,9 млн.грн., що на 19,4 млн.грн. або 40,0 відсотків більше у порівнянні до відповідного періоду 2005 року і вище загальноукраїнського показника.

Найвищого темпу приросту сплачених сум до Державного бюджету забезпечено з податку на прибуток – 63,2 відс., плати за ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами та акцизного збору з транспортних засобів – більше ніж у 2 рази.

В той же час не виконали показники розрахункової бази збору до загального фонду Державного бюджету 5 інспекцій і відділень із 14-ти, а саме: ДПІ у Тячівському районі – 94,9 відсотка, ДПІ у Рахівському районі – 95,0 відсотка, В.Березнянське відділення Ужгородської МДПІ – 95,3 відсотка, Свалявська МДПІ – 99,1 відсотка та ДПІ у м.Ужгороді – 99,3 відсотка.

Не виконані планові показники розрахункової бази по 5 з 15 основних видів платежів, зокрема: по податку на додану вартість, по платі за спеціальне користування водними ресурсами, по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, по надходженню коштів від реалізації безгосподарних товарів та по інших неподаткових надходженнях.

Основною причиною цього стали зміни у податковому законодавстві, збільшення експорту продукції підприємствами області, значне зростання сплати імпортного ПДВ митним органам.

Податковими органами у 2006 році приділялася постійна увага контролю за надходженнями до місцевих бюджетів, внаслідок чого зібрано 457,7 млн.грн., що у порівняльних умовах на 97 млн. грн. або 26,9 відсотка більше, ніж у попередньому році. Зокрема, у грудні надійшло 53,4 млн.грн. податків та платежів, що на 8,2 млн.грн. або 18,2 відс. більше ніж у грудні 2005 року.

Показники бюджетних призначень платежів до місцевих бюджетів на 2006 рік, визначені органами місцевого самоврядування, також виконані.

На колегії особливо аналізувалася робота щодо адміністрування та відшкодування податку на додану вартість і справляння податку на прибуток підприємств. Адже ПДВ зібрано на 4 відсотка менше від показника попереднього року. Бюджетні призначення Міністерства фінансів України з цього податку також виконані лише на 94,9 відсотка. Зменшення суми надходжень ПДВ допустили Мукачівська ОДПІ, Берегівська ОДПІ та ДПІ у Тячівському районі.

Протягом 2006 року платниками області заявлено до відшкодування податку на додану вартість у сумі 172 603 тис.грн, тобто, у середньому 14,4 млн.грн. на місяць, що на 13,8 відсотка більше 2005 року, в той час як по Україні показник росту був лише 10 відсотків. Фактично відшкодовано 154,7 млн.грн., в тому числі: 96,1 млн.грн. – на розрахункові рахунки платників та 58,6 млн.грн. – в рахунок майбутніх платежів з податку на додану вартість, або в середньому на місяць 8,0 млн.грн.

На стані відшкодування позначився ріст експортних операцій платниками ПДВ області на 18,9 відсотка (по Україні – 11,4 відсотка) та імпортних операцій на 35,8 відсотка (по Україні- 22,4 відсотка).

Станом на 01.01.2007 року загальна сума невідшкодованого ПДВ складала 50 516,5 тис.грн., в тому числі: 2 144,1 тис.грн. – по сумах задекларованих до 01.07.2005 року; 48 372,4 тис.грн. – по сумах задекларованих після 01.07.2005 року, з неї: 26 054,1 тис.грн. – у межах термінів встановлених законодавством процедур; 22 318,3 тис.грн. – з порушенням термінів встановлених законодавством процедур.

Тому під особливим контролем мають бути підприємства, які мінімізують податки, застосовують різні схеми для безпідставного заявлення сум ПДВ до відшкодування. Адже протягом минулого року працівниками податкової служби було виявлено і попереджено майже 300 фактів безпідставного заявлення бюджетного відшкодування ПДВ на суму понад 28 млн.грн., що на 78 відсотків більше, ніж у 2005 році.

Потребує активізації робота щодо впровадження системи подання податкової звітності і реєстрів отриманих та виданих податкових накладних в електронному вигляді.

Вимагає покращення робота по адмініструванню та контролю за сплатою інших податків, в тому числі по податку на прибуток, податку з доходів фізичних осіб, податку з власників транспортних засобів, по єдиному податку. В ряді інспекцій відсутні якісні зміни у роботі з платниками земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року погіршились деякі показники роботи підрозділів контрольно-перевірочної роботи. Багато перевірок ще малоефективні. В цілому по області за результатами проведених перевірок підприємств, які декларують мінімальне податкове зобов’язання, тільки по 33 підприємствах досягнуто збільшення податкового навантаження більше одного відсотка.

Увага учасників засідання була привернута також до роботи щодо погашення податкового боргу, налагодження взаємодії між структурними підрозділами, роботи податкової міліції, юридичних підрозділів та кадрової роботи.

Голова податкової адміністрації Тетяна Шаповалова окреслила перед керівниками податкових інспекцій та структурних підрозділів ДПА завдання на 2007 рік.

„Поставлені перед нами завдання напружені, але ми маємо не тільки забезпечити повне їх виконання, а й отримати додаткові надходження. В тому числі уже протягом першого кварталу. Це стане стартом реального прогнозованого виконання бюджету 2007 року”, -зазначила вона.

За підсумками роботи колегії прийнято відповідний наказ, в якому дано оцінку роботи керівникам структурних підрозділів, визначено завдання та затверджено план заходів, спрямованих на забезпечення виконання поставлених перед податковою службою області завдань.

Повідомили ЗІА "Простір" у відділі масово-роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Закарпатській області.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також