«Податку на задоволення» платимо більше

13
0

Податківці кажуть, не від задоволення, а від наведення ладу

Більш ніж на 13% перевищили планові показники надходження від закарпатських платників акцизного збору. Це також на третину більше, ніж торік. На чортову дюжину відсотків більше у цьому році закарпатці і випили, особливо зросла кількість горілки. Хоча, як пояснив на брифінгу начальник регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за обігом підакцизних товарів ДПА України у Закарпатській області (ДААК) Богдан Ліуш, навряд чи ми стали пити більше, просто з обліком реалізованого трохи навели лад. Від випитого закарпатцями гроші надходять переважно в інші області, оскільки у нас кількість виробників «звеселяючих напоїв» зменшилась.

Загалом на Закарпатті 27 виробників акцизної продукції, 16 мають ліцензії на виробництва вина, із них лише 7 – на розлив. Десять фірм придбали ліцензії на виробництво пива, тоді як з торгових марок відома лише одна – ZIP. Право на роздрібну торгівлю алкоголем купили 3730 суб’єктів, тютюновими виробами – 3041, а загалом їх стало на півсотні більше, ніж торік. Тоді як через різке зростання вартості ліцензії на оптову торгівлю, кількість бажаючих цим займатися скоротилася майже наполовину.

Подорожчання ліцензій зупинило і багатьох визнаних закарпатських «класичних» виробників вина. Марки, які були візиткою Закарпаття, зникли з прилавків, бо підприємства, які вирощували виноград і виготовляли якісне вино, не мають таких об’ємів, які б дозволяли платити 250 тис. грн.. лише за придбання ліцензії. Вирішити цю болючу для краю проблему давав доручення під час свого візиту на Закарпаття Президент Віктор Ющенко, вивчала ДПА України, народним депутатом Ігорем Крілем підготовлено відповідний законопроект, але… Через це можемо втратити не лише надходження до бюджету, але і старовинні підвали та славетних виноробів.

Лариса Подоляк

"Старий Замок "Паланок"

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також