Учора відбулася прес-конференція начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрія Погорєлова,на якій йшлося про роботу держуправління у поточному році та висвітлено природоохоронні заходи, які планується реалізувати найближчим часом.
Найбільше журналістів цікавило питання незадовільного стану навколишнього природного середовища в Ужгороді пов’язаного із його забрудненням, засміченням та забур’яненням. У своїй відповіді начальник держуправління ще раз наголосив на тому, що згідно чинного законодавства, забезпечувати належний санітарний стан у населених пунктах – це прямий обов’язок органів місцевого самоврядування. Андрій Погорєлов у цьому контексті, зокрема, додав:
"Тема щодо незадовільного стану навколишнього природного середовища в м. Ужгороді, особливо останнім часом гостро піднімається у зверненнях громадян та засобах масової інформації. У місті, особливо на його околицях, постійно утворюються несанкціоновані і неконтрольовані звалища побутових відходів, скидаються забруднені стічні води в у ріку Уж, що може спровокувати виникнення надзвичайних ситуацій. Отож висновок один – Ужгородська мерія, відповідно до вимог чинного законодавства не забезпечує реалізацію державної політики по охороні та оздоровленню навколишнього природного середовища. Не утримує місто в належному санітарному стані і не вживає заходів з покращення якості очистки стічних вод. Неодноразові звернення держуправління до міського голови, щодо такого незадовільного стану справ, залишаються без належного реагування, або точніше, – відверто ігноруються".
Прозвучало й питання щодо борщівника, яким заполонені береги річок, і особливо р. Уж. Таким станом водоохоронних зон, особливо стурбовані обласні екологи. Однак, у межах своєї компетенції можуть констатувати тільки порушення природоохоронного законодавства та звернути увагу на недоліки у листах-зверненнях до органів місцевого самоврядування. Що стосується обласного центру, то держуправлінням неодноразово направлялися листи-звернення, у яких наголошувалося про необхідність вжити відповідних заходів. Адже поширення борщівника не тільки призводить до знищення місцевих видів рослин, а й створює несприятливі умови для відпочинку населення.
Звичайно, таке відверте самоусунення місцевого органу влади від виконання прямих обов’язків закріплених за ним чинним законодавством, створює перешкоду на шляху розв’язання екологічних проблем.