Попри теплу зиму половина ведмедів реабілітаційного центру на Закарпатті змогли впасти у сплячку

417 2

З грудня минулого року по теперішній час у зимовій сплячці знаходяться п’ять ведмедів – Беня, Тяпа, Малиш, Потап і Роза. Попри теплу зиму в цьому році, наприкінці січня і початку лютого спостерігаються плюсові температури, але клишоногі, які залягли продовжують спати.

Як йдеться на сторінці Нацпарку "Синевир", впродовж зими під час морозів залягали в зимову сплячку більше половини ведмедів притулку. Під час відлиги – аномально теплої погоди і дощів, ведмеді просиналися. Відчувши, що зима продовжується і настають морози, вони знов залягають у зимову сплячку у зв’язку з нестабільною температурою.

Таким чином, термін залягання ведмедя в барліг залежить від кількох взаємопов'язаних чинників. Головними є наявність їжі та рівень жирових запасів, а також погодні умови. Додатково впливають на фізіологічний стан тварини, її вік і навіть людська діяльність. Всі ці фактори разом визначають, коли саме ведмідь вирушить у зимову сплячку та як довго вона триватиме.

Також цікавим моментом є те, що кінець січня цього року ознаменувався незвичним явищем у природі – інспектори служби державної охорони НПП «Синевир» в різних урочищах зафіксували сліди ведмедів, які, ймовірно, вже прокинулися після зимової сплячки. Такий факт підтверджує, що погодні умови, а саме аномально тепла зима та інші фактори вплинули на їхній режим і стали причиною того, що ведмеді прокинулися раніше.

Фахівці та звірівники Реабілітаційного центру бурого ведмедя нацпарку продовжують спостереження за цією ситуацією, щоб оцінити вплив кліматичних змін на поведінку диких тварин

Коментарі

Й
Йой

Не дають поспати ведмедям

Д
Дідо

Мішка,мішка...до твоя,сберкніжка..

Читайте також