«Послання від молоді» міністрам країн басейну річки Дунай озвучив юний закарпатець

24
0

16-літній Василь Ватаман із смт. Великий Бичків у складі офіційної української делегації відвідав конференцію Міністрів Міжнародної комісії по захисту ріки Дунай, яка нещодавно відбулася у Відні. Юний закарпатець здійснив поважну місію — від імені молоді усіх країн Дунайського басейну виголосив Послання до урядовців.

Право виголосити Послання від молоді Василь здобув завдяки перемозі у міжнародному конкурсі «Митець Дунаю - 2009». Торік хлопець підготував для змагання школярів із 13 країн (усього було близько 5000 робіт) оригінальну композицію – макет річкового басейну річки Млинівка, що впадає в Тису, на якому також відтворив село з мостом, фонтаном, невеличким будинком та дорогами. На фіналі конкурсу у Будапешті юний закарпатець мав змогу поспілкуватися із молоддю решти країн, що належать до басейну Дунаю.

Під час Конференції Міністрів у Відні було затверджено План управління басейну ріки Дунай, в якому визначено конкретні заходи для поліпшення стану навколишнього середовища на Дунаї та його притоках, що мають бути реалізовані до 2015 року. Україна взяла активну участь в розробці цього Плану, — засвідчив на конференції заступник  Міністра охорони навколишнього природного середовища України Дмитро Гурський. Серед вищезгаданих заходів: скорочення органічного забруднення біогенними речовинами, компенсація негативного впливу на навколишнє середовище внаслідок діяльності людини, поліпшення системи міської каналізації, впровадження миючих засобів, що не містять фосфатів, на всіх ринках держав та впровадження ефективного управління ризиком випадкового забруднення. Також було затверджено Плани протипавопадкової діяльності 17 суб-басейнів басейну Дунаю.

У ході роботи Міністри розглянули також результати виконання Плану управління басейном річки Тиса.
Василь Ватаман під час виступу розповів як про стан справ у рідному селищі, так і про узагальнені пропозиції молоді з різних країн. «Я вже зробив свій перший крок разом з друзями та школярами, і за допомогою органів місцевого самоврядування ми очистили, береги  річки Тиси від сміття в нашому селі. Мрію об’єднати ці перші екологічні кроки з кроками інших  дітей в один  зелений  рух — як і всі притоки Дунаю об’єднуються  в одну потужну ріку, долаючи всі перешкоди байдужості щодо цих проблем», — сказав Василь.

Серед практичних заходів він запропонував створити єдиний  Дунайський  Дитячий екологічний Координаційний центр з філіями в кожній країні з метою забезпечення  освітньої підтримки та обміну досвідом між дітьми та для донесення їхніх думок до урядів країн.

Василь попросив урядовців докласти усіх зусиль для захисту вод Дунаю, а також торкнувся проблеми візового режиму: «Надіємося, що вирішення питань охорони басейну Дунаю, які об’єднують наші країни, не будуть натикатись на проблеми кордонів та отримання віз, що для нас, українців, залишаються дуже великим штучним бар’єром!».

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також