Повістки на блокпостах і на роботі. Хто, як і коли має право вручати повістку

66
6

На сьогоднішній день у законодавстві відсутні чіткі правила вручення повісток військовозобов'язаним. Закон не визначає місце, де може бути вручено документ, а також того, хто уповноважений його вручити.

Раніше Mukachevo.net повідомляло, що строки загальної мобілізації продовжено до кінця літа. Відтак Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, або колишні військкомати продовжують мобілізацію військовослужбовців в Україні. Видання НВ розповідає, як має відбуватися вручення повісток.

Так, згідно статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" стверджує, що «призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади або командири військових частин».

Фактично це означає, що повістка може бути вручена будь-де: на блокпості, на вулиці, на роботі. Вручити її може як посадова особа територіального центру комплектування, так і представник місцевої влади чи роботодавець.

Крім того, роботодавець зобов'язаний вручати повістки працівникам, які ховаються від військкомату.

Існує єдина умова — повістка має бути вручена особисто в руки військовозобов'язаному. Якщо військовозобов'язаний відмовляється від повістки, складається акт, який вручають йому під підпис.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

М
Мар'яна

Так не повинно бути... В нас є хлопці та чоловіки, які працюють офіційно... Що це таке?!

О
Обєктивний

Давайте називати речі своїми іменами. Обласному воєнкому-східняку дана команда перекрити всі автошляхи постами і поголівно видавати повістки з порушенням законодавства. Ціль відправити максимум закарпатців на фронт як гармантне мясо. Такого безпредела нема більше ніде в інших областях.

В
Володимир

То зараз виходить так, що в тиждень можна по два-три рази у ТЦК по повістці приходити, тому що повістку можна отримати як в черзі на АЗС, МРЕО, тощо так і на блокпостах. А саме цікаве що незаповнений бланк повістки може вже бути підписаний керівником ТЦК та скріплений гербовою печаткою. При цьому виникає питання щодо корупції під час вручення такої повістки. А ще дуже цікавий факт вручення повістки на блокпостах. Якщо наприклад людина перебуває на обліку у Чортківському РТЦК та СП, а повістку йому вручають на блокпосту в Хусті (при тому що військовозобов'язаний під час надання повістки надав для перевірки військовий квиток) з вимогою прибути до ТЦК та СП м. Хуст відразу виникає питання компетенції посадових осіб і які вручають повістки та які ведуть облік в такому ТЦК. Тому так й виходить що одні "відкуповуються", а на інших просто їздять, до інших бояться навіть у двері постачати, інших на АЗС виловлюють...

В
Василь

А якщо є бронь від мобілізації і вручають повістку, і що тоді?

1
123

А померлим по декілька років мають право вручати?

В
воєнком

На заправках,переїздах у торгових центрах, це нормально? Сволочі

Читайте також