Горілка – це напій, який залишається невід’ємною частиною багатьох культурних і святкових заходів. Вибір якісної горілки допоможе не тільки насолодитися напоєм, але й уникнути неприємних наслідків після вживання.
Як же вибрати хорошу горілку, щоб і свято пройшло вдало і вранці погано не було?
Поговоримо про горілку, як алкогольний напій
Горілка – це міцний напій, створений шляхом бродіння й ректифікації зерна чи інших сировинних культур. Якість напою безпосередньо залежить від сировини, яка використовується для його виробництва.
Для горілки преміум-класу зазвичай використовують високоякісні спирти на основі пшениці. Така горілка відзначається м’яким смаком, відсутністю хімічного присмаку і рідко викликає тяжке похмілля (при помірному вживанні).
В Україні найбільш відомі види спиртів харчової якості – це «Пшенична сльоза», «Альфа» та «Люкс». Вони забезпечують горілці чистоту від шкідливих домішок і, як наслідок, кращий смак.
Чому дешевий алкоголь викликає похмілля?
Одним із ключових факторів виникнення похмілля є шкідливі хімічні домішки, що є в дешевому алкоголі. Недорогі сорти горілки часто містять речовини, які спотворюють смак і запах напою, а також посилюють токсичне навантаження на організм. Після споживання такого алкоголю токсини накопичуються в крові та спричиняють типові симптоми похмілля: головний біль, слабкість, нудоту.
До складу дешевої горілки можуть входити спирти на основі картоплі або інших овочів. Для цих спиртів характерний різкий запах і специфічний післясмак. Вони визвані підвищеним вмістом метилену та інших домішок. Дуже часто виробники дешевої горілки не хочуть витрачати гроші та час на якісне очищення свого продукту. Таку горілку неможливо пити неохолодженою і інакше ніж залпом, щоб хоч якось мінімізувати неприємні відчуття.
Як вибрати якісну горілку?
Щоб уникнути неприємних наслідків, слід звертати увагу на склад і походження спирту, з якого виготовлено горілку. Перевагу варто віддавати перевіреним брендам, які забезпечують стабільну якість продукції. Зокрема, горілка на основі пшеничного спирту, яка не має різких присмаків та запахів, помітно легше п’ється, краще поєднується із смаками інших інгредієнтів в коктейлях і має куди більш м'який вплив на організм.
Важливо також звертати увагу на прозорість рідини, етикетку та маркування, наявність відповідних сертифікатів.
Поради щодо вживання горілки для зменшення похмілля
Існує кілька простих правил, дотримання яких дозволяє насолоджуватися горілкою без ризику важкого похмілля:
- Вибір якісного напою. Якісна горілка з меншим вмістом шкідливих домішок помітно легше сприймається організмом.
- Помірність у споживанні. Надмірне вживання алкоголю в короткий проміжок часу призводить до надто швидкого сп’яніння, і організм не встигає ефективно засвоїти алкоголь. Пийте повільно, роблячи паузи.
- Вживання води. Не забувайте під час застілля пити і воду. Це допоможе зберегти водний баланс і знизить ризик зневоднення, яке часто стає причиною головного болю при похміллі.
- Їжа уповільнює всмоктування алкоголю, зменшуючи його вплив на організм. Тобто закушувати таки треба!
Висновок
Вибір якісної горілки і дотримання простих правил її вживання допоможуть зменшити ризик похмілля та отримати справжнє задоволення від напою. Якісна горілка, створена з дотриманням стандартів, має м’який смак і не викликає неприємних відчуттів після помірного споживання.
На правах реклами