Ставите собі питання: як вибрати ідеальні кухонні стільці, – тоді читайте далі! Відповідь на це, здавалося б, просте питання містить цілий перелік нюансів, які варто врахувати при покупці, адже еталонного рішення щодо даної проблеми на сьогодні не існує.
Обдумавши та зваживши всі аспекти вибору, якісні кухонні стільці можна придбати в Eco Mebli. Але перш ніж купувати, давайте з’ясуємо – які вони, ці ідеальні стільці для кухні?
Різновиди кухонних стільців
Окрім класичного варіанту стільців зі спинками, виробники пропонують колосальний вибір інших моделей. Це й м’які крісла, високі барні стільці, пуфи, табурети, розкладні стільці тощо. Будь-який варіант з переліку теоретично може стати вашим ідеальним варіантом залежно від виду кухонного столу, з яким будуть поєднані стільці, розміру самої кухні та цілісного дизайну інтер’єру.
Наприклад, високі стільці безсумнівно стануть родзинкою для кухонь в яких замість звичного обіднього столу вмонтована барна стійка та кухонний острів. Проте у родинах де домочадців багато і всі вони можуть одночасно зібратися за одним столом, оптимальним та найбільш зручним варіантом будуть лави замість звичних стільців. А от комфортні та великі за розміром крісла органічно доповнюють простору кухню з великим круглим столом.
М’який чи жорсткий – який стілець обрати
При виборі стільців варто враховувати наступні параметри:
Жорсткі сидіння – стільці з жорсткими сидіннями є класичним варіантом та мають масу переваг. Вони не вибагливі у догляді, легко миються, що є вельми зручно для кухні, особливо в тому випадку, якщо стільці розташовуються поруч з плитою або раковиною, де завжди є бризки, плями від масла тощо. Такий варіант стільців буде вельми практичним, якщо ви не проводите на кухні багато часу. Будемо чесними – сидіти на таких стільцях тривалий час некомфортно. Проте проблему дуже легко вирішити, придбавши спеціальні накладки для сидіння.
М’які сидіння – комфортно, але непрактично. Такі моделі стільців варто обирати лише в тому випадку, якщо у вашому домі часто бувають гості, або ви маєте звичку чи потребу працювати за обіднім столом. Зважаючи на постійне використання стільців, варто обирати моделі з міцною оббивкою, а саме високоякісною шкірою або тканинами зі спеціальним гідрофільним покриттям.
Табурет чи стілець зі спинкою
Одразу зазначимо, що табурети будуть найкращими варіантами для кухонь невеликої площі, тому що вони компактні, не займають багато місця та легко ховаються під столом за потреби. Якщо вільного простору на кухні небагато, то обирати моделі класичних стільців зі спинками все ж не варто, адже вони безумовно будуть заважати господарям пересуватися.
Якщо у вас все ж є гостра потреба придбати для невеликої кухні саме стільці зі спинками, радимо вам звернути увагу на розкладні варіанти з римською конструкцією, де у складеному стані стілець перетворюється на плоску панель.
Підбір стільців у стилі кухонного інтер’єру
Варто зауважити, що не існує чітких вказівок чи критеріїв згідно з якими треба вибирати кухонні стільці. Але все ж ці елементи меблювання не повинні занадто вирізнятися серед інших кухонних меблів.
Звертаємо вашу увагу на те, що у невеликих кухнях гармонійно виглядатимуть стільці світлих або сріблястих відтінків. Також ви маєте змогу візуально розширити простір, обираючи стільці з прозорими різьбленими деталями. Темні меблі потребують більше простору та пасуватимуть для кухонь великої площі.
Пластикові стільці чудово доповнять інтер’єри в стилі мінімалізму. Також можуть бути поєднанні з такими ж пластиковими чи скляними обідніми столами.
Для кухні оформленої у класичному стилі, радимо обирати моделі стільців з дерева. Також вони чудово поєднуються з інтер’єрами в стилях рустик та кантрі.
Металеві стільці чудово доповнять образ столів з пластику чи скла, а також доповнять стилі хайтек та мінімалізм.
Колірна гама
Простим та оптимальним варіантом стане вибір кухонних стільців, що мають колір столу, або близький до нього. В такий спосіб можна ефектно виділити обідню зону та створити візуальний ефект довершеності інтер’єру.
Яскраві стільці можуть виступати чудовим контрастним акцентом кухні та її прикрасою, розбавляючи нейтральність інтер’єру.
Якщо ваша кухня оформлена в яскравій палітрі, радимо обирати стільці в колір одного з елементів палітри.
Для великої кухні в темних тонах – обирайте стільці світлих відтінків.
Висота та розмір
Практично всі моделі стільців розраховані на людей середнього зросту, висота сидінь яких становить близько 40-45 см, а спинки – 80-90 см. Наявність навіть найменших підлокітників збільшує загальні габарити стільця. Тому, обдумайте чи достатньо вільного місця біля столу, адже кожного разу сідаючи за стіл, необхідно буде відсувати стільці назад. За відсутності вільного простору між предметами меблювання може виникати відчуття дискомфорту, чого допускати не варто.
На правах реклами