Проблеми освіти на Закарпатті: Кожен сьомий випускник не зміг здати ЗНО

5
5

Проблемні питання шкільної освіти на онові результатів зовнішнього незалежного оцінювання розглядали на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти.

Участь в її роботі взяли окрім депутатів, представники департаменту освіта та науки, молоді та спорту ОДА, завідувач центру ЗНО у Закарпатській області Олена Лешко, проректор УжНУ Ігор Король, проректор МДУ Василь Пап.

Володимир Мерцин, керівник  видавничого проекту «Закарпаття автентичне» та відомі науковці, митці, представники громадськості, звернулись у відкритому листі до обласної влади з пропозицією фахово проаналізувати результати ЗНО в Закарпатській області. У зверненні йдеться, що на Закарпатті ситуація із результатами ЗНО є однією з найгірших в країні. Так, за результатами із таких предметів як українська мова та література, історія України, російська мова закарпатські випускники показали найгірші результати. Загалом, кожен сьомий випускник не зміг здати ЗНО.

Представники департаменту освіти, науки, молоді та спорту ОДА повідомили, що відповідальність за такий стан справ на керівниках навчальних закладах. Так, на Ужгородщині 85% учнів шкіл при комплексній перевірці не підтвердили виставлених оцінок. Більше того, розходження інколи становила 8-10 балів. Нерідкими були випадки й коли учні, що отримали «золоті» медалі, не змогли в ході тестування отримати мінімальних 124 бали. Найгірша ситуація з результати тестування на Тячівщині та Рахівщині.  Іван Кричфалушій, депутат облради на це відповів чиновникам – «одну ставку вчителя на Тячівщині в деяких школах ділили на 18 осіб. Нерідко – це родичі директорів. Ось і такі маємо результати».

Депутат облради Михайло Мотильчак зазначив, що кращі результати на тестуваннях показали учні міських шкіл. «В місті для школяра більше можливостей – від вибору школи, до  кращого матеріального забезпечення навчальних закладів. Тому в першу чергу маємо акцентувати увагу  на якості освіти у сільських навчальних закладах», - вважає народний обранець.

Проректор УжНУ Ігор Король вважає, що необхідно акцентувати на школах, чиї випускники показують найгірші результати. Саме там треба шукати проблеми з якістю освіти і робити все можливо, щоби наступного року ситуація змінювалася.

Проректор МДУ Василь Пап запропонував запровадити моніторинг результатів ЗНО і результатів шкільного оцінювання. «Ми тоді побачимо заклад, якому потрібна допомога», - каже науковець.

Голова освітянської комісії Микола Вегеш пообіцяв, що всі слушні пропозиції, висловлені сьогодні проаналізують і будуть викладені в окремих рекомендаціях комісії, пише прес-служба Закарпастької облради.

Коментарі

Н
непросто

звідки такі дані у Крічфалушія? Що він має до Тячівської освіти? Хіба він хоч один раз був десь у якомусь навчальному закладі? Таке собі балакало...

2
222

достали ви вже тих бідних учителів, батьки дома мають 2 дітей та їм витерпіти не можуть, спіхнуть на школу та й покрутися з ним вчителю!! з зарплат познімали все, що тільки можна то й живи, радій й учи!! А ЗНО до школи не має нич, я би хотів аби випускники університету хочаб половину виконали тих завдань

M
McMurphy

Не біда!!!! У нас є спеціальне місце для таки талановитих діточок, головне шоб гроші мали, і в МДУ іх приймуть з радістю.

1
12

Телепні

П
постаждалий

Що за фігня,чому вчителі і школи повинні відповідати за ЗНО????в школі і на ЗНО зовсім різні речі подають,ЗНО це програма університету,люди добрі,перестаньте валити всі проблеми на тих вчителів нещасних і винити їх у всіх своїх промахах.чому ви не звернете увагу на людський фактор???іноді діти можуть розгубитися,а деякі взагалі знають деякі предмети просто для спроби,нащо ці рейтинги,нащо рівняти все під одну планку....перегляньте програми,завдання,і взагалі всю шкільну систему,яка прогнила вже давним давно!!!!!!!!!!

Читайте також