Профілактика тромбозу нижніх кінцівок: що необхідно знати?

10

Варикоз – поширене захворювання, яке діагностують кожній 5-тій людині на планеті. Звісно, це цілком логічно, оскільки зараз ера “сидячої” роботи, що є одним із факторів ризику розвитку такого захворювання.

У цій статті ми поділимося із вами методами профілактики, які стануть у пригоді тим, у кого є схильність до захворювання.

Загальні профілактичні рекомендації

Перше, що ви маєте усвідомити, це те, що профілактика не є лікуванням, і якщо у вас уже є проблема венозного розширення, краще відразу звернутися до спеціалістів, наприклад, у клініку флебології https://chekhovskyy.in.ua/, де вам нададуть якісні рекомендації та призначать лікування. Щодо профілактики захворювання, варто виділити наступне:

  • ведення помірно активного способу життя, щоб перешкоджати застою крові у зоні нижніх кінцівок;
  • позбавитися шкідливих звичок, що негативно впливатимуть на стан судин;
  • придбати та носити компресійну білизну, яка перешкоджатиме розвитку варикозного розширення вен;
  • вибирати зручний одяг та взуття, що не здавлюватиме ноги та тіло, особливо радимо відмовитися від вузьких джинсів.

Якщо ви полюбляєте сауну та баню, краще мінімізувати регулярність їхнього відвідування. Радимо також бути обережними зі спортзалом та тяжкими навантаженнями, потрібно вибрати комфортний рівень навантаження.

Вітаміни, що допомагатимуть у профілактиці тромбозу

Звісно, прийом вітамінних комплексів не позбавить вас варикозного захворювання, однак якісні комплекси зможуть покращити роботу кровоносної системи, зміцнять поверхневі та глибокі судини, нормалізують процеси обміну речовин. Наприклад, зверніть увагу на рутин, який зменшує ламкість стінок артерій та стінок вен, робить їх еластичнішими.

Рекомендовано також приймати тіамін, який буде зміцнювати м'язи та зменшувати набряки кінцівок. Зверніть увагу на вітаміни групи В, а саме на вітамін В5, який бере участь у кровотворенні. У разі його нестачі можуть виникати м'язові спазми, що погіршуватиме стан вен.

Корисною є також фолієва кислота, вона контролює рівень гемоглобіну у крові, що є необхідним для забезпечення тканин киснем. Також фолієва кислота розщеплює жири та перешкоджає формуванню атеросклеротичних бляшок.

Додатково, радимо перевірити наявність вітаміну С та вітаміну А в організмі. Адже вони відповідають за синтез колагену, що є необхідним для здоров'я та беруть участь у регенераційних процесах.

На правах реклами

Коментарі

Читайте також