
Каже, завдяки поліпшенню координації діяльності правоохоронних органів вдалося добитися суттєвого зниження злочинності
Завдяки поліпшенню координації діяльності правоохоронних органів вдалося добитися суттєвого зниження злочинності, в тому числі тяжких і особливо тяжких кримінально-караних діянь. Рівень злочинності на 10 тисяч населення у нашій області майже вдвічі нижчий за середньо-український показник (відповідно 23,6 і 45,1).
Відбулися позитивні зрушення і в організації нагляду за додержанням конституційних прав і свобод громадян, у першу чергу права на своєчасне одержання заробітної плати. На цьому напрямі застосовуються і кримінально, і цивільно-правові засоби. Зокрема проти злісних боржників – роботодавців порушено 18 кримінальних справ про 8 торік. Прокурорськими перевірками майже на 1 мільйон гривень виявлено фактів приховування заборгованості з виплати заробітної плати. За документами прокурорського реагування відшкодовано понад 4 млн.грн., притягнуто до відповідальності 122-ох службових осіб. Ще 324 тисячі гривень стягнуто на користь громадян за розглянутими судами 428 прокурорськими позовами.
Загалом проти осіб, які порушували конституційні права і свободи громадян, у першому півріччі порушено 77 кримінальних справ, з них 47 – про охорону прав неповнолітніх.
Результативні перевірки проведені прокуратурою з питань додержання вимог бюджетного законодавства. Майже вдвічі зросла кількість порушених кримінальних справ (з 21 до 41), принесених протестів з 29 до 74. За документами реагування відшкодовано до бюджету 151 тис.грн. та притягнуто до відповідальності 61 посадову особу. Наприклад, прокуратурою області порушено кримінальну справу стосовно службових осіб управління капітального будівництва облдержадміністрації, які у 2004 році допустили нецільове використання коштів у сумі понад 1 млн.грн.
Із розслідуваних слідчими прокуратури 304 справ, які направлені до суду, половина у сфері економіки. Із 5,75 млн.грн. заподіяних збитків відшкодовано 3,9 млн.грн, що становить 68,2%. Цей показник також вдвічі вищий за середньо-український.
Із числа закінчених та направлених до суду справ про злочини у сфері
економіки - 37 з ознаками корупційних діянь. Наприклад, прокуратурою області була порушена кримінальна справа стосовно завідувача відділом капітального будівництва Ужгородської міської ради О. Лелекача, голови правління ЗАТ „Фірма „Західхімпроммонтаж” В.Тарасюка., заступника начальника відділу цього підприємства М. Білінського, які за передньою змовою склали за відомо неправдиві документи на виконання підрядних робіт, чим завдали шкоди державі на суму майже 5 млн. грн. Вироком Ужгородського міськрайонного суду Лелекача засуджено до 7-ми років позбавленя волі, а Тарасюка та Білінського – до 5 років позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку на 3 роки. Вживаються заходи для виконання рішення Івано-Франківського господарського суду, яким було задовольнено позов прокуратури Закарпатської області про стягнення із зазначеної фірми 16 млн грн.. –решти із 21 мільйона, що були виділені м. Ужгороду.
Прокурорами на місцях активізовано позовну роботу по відшкодуванню збитків, заподіяних корупційними діяннями. Зокрема збільшилася кількість заявлених до суду позовів та сума відшкодування.
Кримінальні справи порушувалися відносно 17 державних службовців, з яких один 1-2 категорії, а три -3-5 категорії. Ще 19 – посадовці органів місцевого самоврядування. Серед них 4 депутати районного рівня, 1 працівник обласної державної адміністрації, 3 – районних держадміністрацій, 3 – органів МВС, 4 – ДПА, 1 – митної служби.
Всього корупційними діяннями було завдано збитків на суму – 896 тис. грн., відшкодовано 777 тис. грн., що складає 86,7 відсотка.
Однак прокурорсько-слідчу діяльність на цьому напрямі спільно з іншими правоохоронними необхідно посилювати, - наголошувалося днями на засіданні колегії прокуратури області.
Це стосується і боротьби з контрабандою. Нещодавно засуджені громадяни Італії за статтями 201 ч.2 і 358 ч. 2 КК України від 5 до 7 років позбавлення волі, які незаконно перемістили на митну територію України 13 автомобілів престижних іномарок на загальну суму понад 2 млн. грн.., що були викрадені в Італії. Тепер на розгляді Берегівського місцевого суду знаходиться кримінальна справа по обвинуваченню Г., який намагався перемістити через кордон валютні цінності в сумі майже 230 тисяч доларів США. Загалом до суду направлено 10 кримінальних справ про контрабанду
Завдяки вжитим прокуратурою області заходам спостерігаються позитивні зрушення в роботі податкової міліції. Водночас посилюється нагляд за додержанням законності в діяльності податкової служби. Зокрема, днями прокуратурою області порушена кримінальна справа за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Мукачівської ОДПІ при відшкодуванні ПДВ для одного з приватних підприємств, діями яких державі завдано збитків на 240 тисяч гривень.
Порівняно з минулим роком значно активніше стали представляти прокурори інтереси громадян і держави в судах. Зокрема, на захист прав громадян пред”явлено близько 800 позовів, майже вдвічі збільшилася їх кількість в інтересах неповнолітніх , зросло їх число також в порядку кримінального судочинства і на відшкодування збитків, усунення порушень, пов”язаних з корупційними діяннями .
За ті чи інші правопорушення з ініціативи прокурорів до відповідальності з початку року притягнено 1500 винних осіб, а за документами прокурорського реагування відшкодовано майже 13 млн. грн., в тому числі 3,75 млн. грн. до бюджету. Крім того, у процесі розслідування кримінальних справ відшкодовано
Прокурори взяли участь у судовому розгляді 2284 кримінальних справ з винесенням вироків, на 60 осіб вони переглянуті за апеляціями прокурорів.
Упродовж першого півріччя органами прокуратури вирішено 3206 звернень, за результатами їх розгляду поновлено права 417 громадян.
Прес - служба прокуратури області