
Власники присадибних ділянок знають, як складно буває підтримувати зовнішній вигляд двору. Газонам дістається від шкідників і гризунів.
Взимку шкоди завдають активні опади та вплив важких предметів, влітку — велика кількість хвороботворних бактерій, грибкових розкладів і лишайників. Коли сніг розтане навесні, можна побачити на траві величезні «залисини» та повністю зіпсований ландшафтний дизайн. Не менш небезпечна надмірна літня посуха, через яку відмирає коріння рослин. Про те, як відновити пошкоджений газон, розповімо далі.
Механічна обробка
На цьому етапі потрібно добре опрацювати та підготувати ґрунт, щоб реабілітувати рослинність. Виконувати всі завдання краще в теплу пору року, з травня по вересень:
- прибирання бур'янових рослин, лишайників і шкідників;
- видалення сміття, від сухого листя до шерсті тварин, за допомогою широких грабель;
- опрацювання поверхні аератором для надходження повітря;
- вертикуляція кореневої системи рослин (для зовсім запущених ділянок).
Після цього ґрунт стає більш пухким, піддатливим, добре пропускає повітря і сонячні промені, а також реагує на полив. Далі потрібно використовувати бензинові тримери для трави, щоб упорядкувати рослинність на газоні. Великі ділянки можна підстригти вручну, також видалити коріння і гілки кущів, що розрослися. Фінальний етап — рясне зрошення ландшафтного дизайну протягом кількох днів. Тепер можна почекати, поки газон «оживає».
Подальше відновлення
Стрижка, розпушення і наведення ладу — це вже 80% роботи з відновлення газону. На наступному етапі потрібно оцінити кількість пошкоджених місць, після чого скласти план поліпшення. В одних місцях буде достатньо надати рослинності доглянутого вигляду за допомогою садових ножиць, в інших — заново посадити саджанці або посіяти насіння травосуміші.
Оцініть стан рослинності. Якщо газон пошкоджений паразитами, необхідно провести дезінфекцію та обробити траву спеціальними антибактеріальними і протимікробними препаратами. Для захисту й лікування газону від грибкових захворювань використовують фунгіциди, проти кротів, комах та інших шкідників — пастки, рідини, що відлякують, і отруйні гранули.
Інші корисні поради
За просідання ґрунту можна підрізати дерен смужками, додати відповідну земляну суміш і утрамбувати. В отримані ями слід додати насіння газонної трави швидкого зростання для відновлення загальної картини присадибної ділянки. Згодом за газоном потрібно правильно доглядати:
- регулярно скошувати траву спеціальними інструментами;
- не допускати переростання, зайвої вологості або сухості коренів;
- відмовитися від косіння в занадто вологу і спекотну погоду;
- за потреби використовувати хімічні засоби, гербіциди та пестициди.
Бажаємо успіхів!
На правах реклами