Писанка - це символ української культури та традицій, писанкарство несе глибокий зміст і багату символіку. Це величний символ Великодня, свята Воскресіння Христового, яке в Україні відзначається з особливим світлим настроєм.
Організатори подбали про все: і настрій у гостей та учасників свята був справді чудовий ,всі бажаючі, мали можливість розмалювати чи прикрасити мереживом, стрічками, наклейками свою писанку, взяти участь в конкурсах, хороводах і насолодитися виступами гуртківців.
Учасників свята щиро вітав начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Михайло Михайлович Лабош. Нам він зізнався, що раніше вважав, що найкращі писанки можна побачити у музеї писанкарства, але тут, на подвір’ї МЦДЮТ, спостерігаючи за радісними обличчями дітей та батьків, за ентузіазмом, з яким творили учасники свята свої писанкові шедеври, переконався, найкраща писанка – зроблена власними руками!
- Ми й справді отримали не менше задоволення, ніж діти, адже, дивлячись на їх посмішки, та ще й коли ви робите з дитиною щось разом в такій невимушеній, веселій обстановці, це дуже зближує і допомагає краще її пізнати, - поділилася своїми враженнями учасниця заходу пані Надія.
Зізналась, що сумує за рідними Сумами , та свято допомогло і розважитись, і на якийсь час забутипро війну, підступно розв’язану ворогом. Діти ж жваво розповідали, що зображають на писанках, запевняючи - свято подарувало чудовий настрій, безліч позитивних емоцій.
- Саме це й було нашою метою, підкреслила керівник закладу Галина Яківна Пенська. Наша традиційна українська писанка - символ весни, сонця, символ життя. То ж, таке свято , коли зараз, як у давні часи, у нашій країні йде боротьба між темрявою й світлом ,коли ми переживаємо за наших мужніх воїнів, коли ховаємось в укриттях під час повітряних тривог, особливо важливе!
А ще гості свята мали можливість оглянути просто неймовірно казкову виставку писанок, мальованок, крашанок, мотанок, шкрябанок – справжнісінький писанковий рай, розташовану у фоє МЦДЮТ, де представлені роботи учнів освітніх закладів Мукачівської громади. ( До речі, виставка працюватиме до Великодня).
Саме завдяки таким масовим заходам українські традиції живуть, поширюються, адже навряд чи можна забути таке світле веселе спільне родинне свято, яке цього року, до того ж, відзначило скромний ювілей – 10 років з часу заснування.
Ангеліна ГВОЗДАК та Карина ЯКУБОВСЬКА – вихованці гуртка «Юні журналісти» при МЦДЮТ.