Рада ректорів Закарпаття пропонує провести детальний моніторинг потреб регіону у фахівцях

5
0

Незважаючи на те, що вузами області, включаючи філії, відділення та навчально-консультаційні центри поза регіональних ВНЗ, ведеться підготовка кадрів за 37 напрямами та 128 спеціальностями, окремі галузі народного господарства вимушені кваліфікованих спеціалістів запрошувати з інших регіонів

Економіка Закарпаття потребує фахівців ряду спеціальностей. Незважаючи на те, що вузами області, включаючи філії, відділення та навчально-консультаційні центри поза регіональних ВНЗ, ведеться підготовка кадрів за 37 напрямами та 128 спеціальностями, окремі галузі народного господарства вимушені кваліфікованих спеціалістів запрошувати з інших регіонів.

Автомобілебудування, ландшафтний дизайн, міжнародна інформація, логістика, лісоінженерна справа – тільки невеликий перелік спеціальностей, які не представлені у вищих навчальних закладах Закарпаття. З 20 тисяч працівників правоохоронних і правозахисних органів базову вищу юридичну освіту мають не більше 35%. В середньому по області кількість правників, що припадає на 10 тисяч населення у два рази нижча, ніж у середньому по державі. В галузі державного управління фахівці практично відсутні.

Така інформація прозвучала на засіданні Ради ректорів Закарпаття, яке відбулося минулого тижня в обласній державній адміністрації. До обговорення проблемних питань науковці запросили заступника голови ОДА Івана Качура.

Виходячи із потреб ринку, члени Вченої ради запропонували провести детальний моніторинг потреби народного господарства області у фахівцях з питань інвестиційного та інноваційного менеджменту, аудиту та маркетингу технологій. Підготовку вищезазначених фахівців можуть здійснювати Ужгородський національний університет, Закарпатський державний університет та інші ВНЗ, які мають відповідний досвід підготовки спеціалістів зі спорідених та подібних спеціальностей.

Крім цього члени засідання Ради ректорів відзвітували про готовність вищих навчальних закладів Закарпаття до роботи в осінньо–зимовий період, повідомили у прес-службі Закарпатського державного університету. Проблем багато, з яких чи не найважливіша – можливість забезпечення якісного теплопостачання. Особливо цим питанням переймаються недержавні вищі навчальні заклади, оскільки змушені сплачувати за теплопостачання та комунальні послуги за тарифами, встановленими для суб’єктів підприємницької діяльності. Це доволі складно, адже ВНЗ не є прибутковими організаціями.

Іван Качур пообіцяв найближчим часом порушити це питання на нараді в обласній адміністрації.

Репортер

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також