
Що-що, а генератор зараз є просто незамінним пристроєм як для особистого, так і для комерційного використання. Адже це – джерело електроенергії в тих випадках, коли з тих чи інших причин вимкнули світло, або є потреба в електриці там, де, так би мовити, нема розетки.
І якщо ви вирішили купити генератор, маєте знати, що такий агрегат представлений в широкому різноманітті. Цей факт часто заганяє в глухий кут, бо не так вже і просто визначитися з тим, а який саме різновид обрати.
Саме тому інформація щодо видів генераторів, їх особливостей, а також кілька слушних порад стосовно їх вибору – вам точно не завадять, навіть навпаки – можуть неабияк допомогти зробити правильний вибір.
Які існують генератори
Ясна річ, пристрої можна поділяти за різними параметрами.
Наприклад, за видом палива є:
- Дизельні, тобто такі, що працюють на дизпаливі.
- Бензинові – працюють на бензині.
- Газові – для того роботи використовують скраплений газ (у балонах).
Кожен з цих різновидів має свої переваги та недоліки. Ось, до прикладу, дизельні є дуже ефективними в умовах тривалої роботи, але створюють значний шум. А бензинові – компактні, тихі, легко запускаються, але вже після 5-8 годин роботи потрібно робити перерву. Що стосується газових, вони досить рідкісні, але довговічні, серед «мінусів» - підвищена вибухонебезпечність.
Крім виду палива, генератори бувають одно- та трифазні. Перші підходять для живлення електроприладів, тоді як другими можна забезпечити електрикою увесь будинок.
Що врахувати, обираючи генератор
Для початку зверніть увагу на те, де саме ви маєте намір купити генератор. Це повинен бути надійний і авторитетний продавець – з якісними товарами і хорошими відгуками.
Не менш важливим є і врахування технічних параметрів пристрою. Спочатку визначтеся з видом палива, далі врахуйте кількість фаз і, що головне, потужність. До речі, коли мова йде про потужність, добре обдумайте цей момент, щоб обрати підхоже рішення.
Поряд з тим не забувайте звернути увагу на показників рівня шуму, моторесурс, ємність паливного бака, габарити, спосіб запуску (ручні, електричний стартер тощо).
Обираючи генератор для використання вдома чи у офісі, ніколи не робіть це поспіхом. Зважте всі «за» і «проти», врахуйте моменти, про які йде мова вище. Якщо є сумніви, скористайтеся допомогою досвідчених друзів чи клієнтської підтримки продавця.
Все це разом допоможе купити хороший генератор, який повністю задовольнятиме всі ваші потреби.