
Землетрус у понеділок, що стався на території східної Словаччини і який відчули на Закарпатті завдав найбільшої шкоди селам Холчіковце та Дяпаловце в районі Вранов-над-Топльоу, де був розташований епіцентр поштовхів.
Нині мешканці та муніципалітети мають справу з пошкодженими розподільними лініями, зруйнованими газовими та водопровідними з’єднаннями до сімейних будинків. У кількох помешканнях пошкоджені стін або потріскалася штукатурка.
За даними відділу сейсмології Академії наук Словаччини село Дяпаловце було епіцентром землетрусу з магнітудою 4,9 балів. У селі близько ста будинків, в яких проживає 427 осіб. За словами мера, землетрус пошкодив майже всі будівлі, 15 з них вночі довелося покинути мешканцям.
Як повідомив керівник відділу сейсмології Академії наук Словаччини Крістіан Чіксай землетрус його не здивував, адже цей регіон Словаччині є сейсмічно активним, отже науковці очікували, що тут рано чи пізно стануться поштовхи.
За його словами найактивніші райони – Малі Карпати та околиці Комарно. Якщо брати до уваги історію останніх 30 років, то найактивнішим є схід Словаччини.
"Тож у недалекому майбутньому можна очікувати землетрусів на сході, а також в околицях Комарно та Малих Карпат. Однак 99 відсотків, що це будуть значно слабші поштовхи, так звані афтершоки, які утім можна відчути людині. ", - каже словацький науковець.
Він зазначив, що землетрус практично неможливо точно передбачити.
"Це був найсильніший землетрус з епіцентром у Словаччині за останні 90 років. Останній раз землетрус магнітудою 5 з епіцентром у Словаччині був у 1930 році.
Але не слід забувати, що ця територія сейсмічно активна. Так, у 2020 році біля Міхаловце стався землетрус магнітудою 3,4 бали. А 20 років тому біля Ясенова (район Гуменне) стався землетрус магнітудою 4,3 бала і він також завдав руйнувань. Не думаю, що у недалекому майбутньому будуть ще сильніші та руйнівні поштовхи. Утім і цього не можна повністю виключати", - каже Крістіан Чіксай.
Які були наслідки землетрусу в Словаччині: пошкоджені будинок і церква, розбиті вази, картини та авто.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!