Що таке поліпи та чому вони з'являються

53

Згідно зі статистикою, 40% населення планети мають поліпи. Найчастіше такі доброякісні утворення трапляються в травному тракті (кишківнику та шлунку), носовій порожнині, матці та жовчному міхурі.

Деякі з них є потенційно злоякісними, тому їхнє своєчасне виявлення та лікування є надзвичайно важливими. 

У клініці Оксфорд Медікал проведуть необхідні дослідження, здійснять видалення поліпа шийки матки, кишківника чи носа за наявності відповідних показань. 

Особливості новоутворення

Поліпи — це аномальні вирости, що з'являються на слизових оболонках унаслідок швидкого ділення клітин, утворюючи зайву тканину. Поліпи можуть мати різну форму та розмір: від вузликів до великих структур, що заважають нормальній роботі органу. Так, утворення в носі здатні спричиняти його хронічну закладеність. Поліпи в шлунку або кишківнику можуть бути причиною проблем із травленням. 

Проте нерідко їхнє утворення і ріст є безсимптомними. Тому часто наявність поліпів виявляється лише під час планових медичних обстежень.

Основні причини виникнення поліпів 

Поліпи можуть утворюватися з різних причин. Чимало чинників впливають на їхній розвиток, однак основними лікарі називають такі:

  • генетична схильність і спадкові синдроми;
  • запальні процеси, що стимулюють регенерацію та надмірний ріст тканин;
  • гормональні зміни, що пов'язані з підвищенням рівня естрогену під час вагітності, менопаузи або внаслідок приймання певних препаратів;
  • неправильне харчування з високим вмістом жиру та низькою кількістю клітковини, що сприяє розвитку запалень і порушує нормальне функціонування травної системи;
  • вік, адже з роками клітини слизової оболонки частіше піддаються пошкодженням і мутаціям.

Лікування поліпів залежить від їхнього розміру, місця розташування та ризику злоякісного переродження. Найчастіше маленькі утворення не потребують негайного втручання і можуть просто контролюватися за допомогою регулярних обстежень. Підозрілі поліпи зазвичай рекомендується видаляти хірургічним шляхом. 

Щоб уникнути негативних наслідків, важливо вчасно звертатися до лікаря та проходити необхідні обстеження. Особливо якщо у вас є спадкова схильність або хронічні захворювання, що збільшують ризик утворення поліпів.

На правах реклами

Коментарі

Читайте також