Епідеміологічну ситуацію на Закарпатті прокоментувала завепідвідділом обласної СЕС Світлана Оберемко x0dx0a
Спалах гепатиту “А” , що стався у ЗОШ № 1 с. Ясіня Рахівського району, локалізовано. Як повідомила Світлана Оберемко, поширення інфекції відбулося через питну воду. Захворіли 21 дитина та двоє дорослих. Але на 12 квітня , за вийнятком двох дітей, всі вже виписані додому. Хвороба проходила у легкій клінічній формі.
Щодо традиційного весняного зростання ОРВІ, то протягом останього тижня в області зафіксовано 2 536 випадків простудних захворювань. Це майже в три рази нижче епідемічного порогу. Наразі жодного випадку захворювання на грип в області не зафіксовано.
Не так оптимістично виглядає ситуація із захворюванням на кір. Вже зафіксовано 472 випадки і практично щодня виявляється новий хворий. Дві третини хворих – віком від 15 до 35 років. Передається ця хвороба повітряно-крапельним шляхом і не має жодних гарантій, що під час візиту на ринок чи поїздки в “маршрутці” ви не підхопите вірус кору. Поки єдиним засобом профілактики цієї хвороби є укріплення захисних функцій організму – вітамінотерпія та імуномоделюючі препарати, зокрема “Амізон”. Щоб провести низку протикірних заходів потрібно із обласного бюджету інвестувати 4 млн. 300 тис. грн. Зрозуміло, що вишукати такі кошти на сьогодні неможливо. Варто нагадати, що щеплення проти кору роблять дітям у віці 1 та 6 років. Самовільне застосування протикірної вакцини може призвести до непердбачуванних наслідків – аж до важкої форми енцефаліту. Тому при перших же ознаках захворювання потрібно одразу звертатися до лікаря. Останній массовий випадок захворювання на кір в нашій області був зареєстрований у 2001 р. Тоді 745 хворим був поставлений цей діагноз.
Закарпаття online