Складські стелажі: історія виникнення

11

Про складські стелажі та їх етапи розвитку.

Сучасне складське господарство і складські стелажі - два поняття нероздільні! Оскільки склад є важливою частиною кожної галузі народного господарства. Саме слово «склад» асоціюється зі стелажами до стелі і різноманітними вантажами що на них зберігаються, але мало хто обізнаний, що такі звичні для нас конструкції людство використовує всього лише - майже століття. Познайомимося ближче, з чого все починалося.

Поличкові моделі - моряцька мудрість

Згідно з історичними документами, прародителька сучасної стелажній конструкції - звичайна полиця в кубрику моряка (спочатку одна, а потім і ряд). Якщо врахувати, що на початку минулого століття моряцькі кубрики були більш ніж мініатюрними, то зрозуміло, що кмітливі матроси просто не могли ні знайти вдалий спосіб зберігання ручної поклажі. Так вони винайшли стелажні конструкції поличного типу.

Історики поки не вирішили, що у всьому цьому правда, а що - вигадка. Однак в тому, що ці конструкції винайшли з метою економії «корисного простору» сумніватися не доводиться. Логічно, що серед моряків зручний винахід мало величезний успіх. Також зрозуміло, коли ця конструкція - зручна і функціональна - припала до душі і цивільному населенню. Так, до середини дев'ятнадцятого століття подібні системи активно використовувалися на всіх складах.

Військовий етап у розвитку складських стелажних систем

Наступний важливий і визначальний етап у модернізації перевезень і зберіганні вантажу - поява палет. Вперше про «підставці для підйомної машини» згадується в 1924 р Цей винахід було запатентовано в Сполучених Штатах. Друга світова війна дала поштовх розвитку палетних сучасних стелажних систем. Вільних рук тоді не вистачало, а численні вантажі необхідно було постійно переміщати і зберігати.

Піддони (палети) що складалися один поверх іншого поступово стали витісняти полиці в стелажних поличних конструкціях. На балки стали встановлювати палети в кілька ярусів. Конструкції отримали найменування - палетних (фронтальних) стелажів.

З винаходом таких зручних конструкцій, стало можливим зберігати вантажі «вгору», а не «вшир». У висоту можуть «виростати» до дванадцяти-чотирнадцяти метрів. Економиться, таким чином, до шістдесяти відсотків складського приміщення.

Сучасність

Поступово звужується спеціалізація стелажних конструкцій: вони «підганяються» під необхідні умови і специфіку зберігається вантажу, і все більше діляться на відповідні підтипи.

«ПРО-СТОК» успішно реалізує всі затребувані типи стелажних конструкцій. Наші надійні складські стелажі розраховані під різний тип вантажів, відрізняються між собою вантажопідйомністю, міцністю, конструктивними особливостями і функціональними можливостями. Замовлення клієнти в Києві і по Україні отримують виключно в встановлені терміни (це значить - оперативно), за оптимальною (від виробника) ціною, якщо необхідно - збираємо конструкцію (знову ж таки - швидко)!

На правах реклами

Коментарі

Читайте також