Скутер, прощавай?..

17
0

З нового року їздити на ньому зможуть лише ті, хто має права

Закарпатці у мінімотоциклах знайшли справжнього друга. Особливо популярний цей транспорт у віддалених селах нашої області, де ним люди їздять на порівняно невеликі відстані. Там скутерами користуються усі – від 12-річних дітей до людей за шістдесят. Але скоро на мопед зможуть сісти лише ті, хто матиме для цього права.
Більшість скутеристів уже завершили сезон – у несподівано холодний жовтень мчати на двох колесах дозволяють собі лише найбільш відчайдушні. Інші ж відклали своїх «двоколісних друзів» у гараж до приходу теплих днів. З нового року набуде чинності Закон, згідно з яким усі скутери треба ставити на державний облік, а їх власники повинні отримати посвідчення н право водіння. То ж ті, хто не захоче піти в автошколу, можуть про свій скутер забути. 
Дотепер мінімотоцикл, об’єм двигуна якого був менше 50 куб. м, не треба було реєструвати у Державтоінспекції. Відповідно, і прав чи якихось спеціальних документів і дозволів на керування скутером мати також не вимагалося. Щоправда, як розповів начальник сектору реєстраційно-екзаменаційної роботи ВДАІ ГУ МВС у Закарпатській області Леонід Куличенко, у кількох областях України власники скутерів таки мали реєстраційні картки, які запровадили місцеві депутати. Вони ж і вели їх облік. В Закарпатті подібного не було, і точної кількості цього транспорту в Закарпатті сьогодні не знає ніхто.
Експерти стверджують, що саме відсутність паперової тяганини і була запорукою того, що скутери стали популярним транспортом. Відносно дешева ціна – від 3000 гривень, також сприяла популярності. Двоколісний друг привабливий і тому, що він економний у споживанні палива. «Із нового року у дію вступають зміни до Закону, – говорить Леонід Куличенко, – згідно з якими державному обліку підлягає ряд транспортних засобів, зокрема причепи, напівпричепи, квадроцикли, мотоколяски, а також скутери. Для скутеристів з’явиться нова категорія прав – А1». Представник Державтоінспекції каже, що одна із причин аварій на дорогах за участю скутеристів є саме те, що вони не навчалися в автошколі. 
Пік аварій на скутерах припадає на літню пору року. Як інформує офіційний сайт управління ДАІ у Закарпатській області, тільки за перший місяць цьогорічного літа у дорожніх аваріях за участі скутерів одна людина загинула, 24 отримали тілесні ушкодження. Ось одна із типових аварій, що трапилася у червні – 26-річний житель одного із сіл Іршавщини, рухаючись на скутері "Ямаха", біля церкви на одній із центральних вулиць свого села не впорався з керуванням і заїхав у бетонну огорожу. У вересні в одному із сіл Рахівщини водій мопеда, їдучи на ньому п’яним, намагався виїхати з другорядної дороги на головну. Але не побачив, що на тій їде автомобіль "Фольксваген"… 
Працівники ДАІ ГУМВС України в Закарпатській області вкотре нагадали у ЗМІ водіям скутерів, особливо неповнолітнім (правила дорожнього руху дозволяють сідати за мопед у 16 років, проте реально мінімотоциклом починають їздити і значно молодші діти) що конструкція мопеду не дозволяє брати до себе ще і пасажира. Інша важлива деталь -- шолом, який у 90 відсотках випадків рятує життя при ДТП, при їзді треба одягати обов’язково.
За словами Л.Куличенка, після нового року до тих, хто їздитиме на скутері без прав, застосуовуватимуть санкції аж до конфіскації транспорту. Відтак даішники сподіваються, що аварійність за участю скутерів на дорогах із запровадженням нових правил дійсно суттєво знизиться.
Як би там не було, а ті, хто дійсно не уявляє свого життя без скутера, тепер змушені навідатися до автошколи. А ті, хто уже має права на водіння мототранспортом, логічно — зможуть із ними сідати за мопед і без додаткових курсів.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також