1 липня минає 50 років від часу створення в органах внутрішніх справ слідчого апарату.
Усі ці роки слідчі системи МВС в межах наданих їм процесуальних повноважень не тільки ефективно забезпечують найважливішу функцію боротьби зі злочинністю – розслідування злочинів, але й повно і об’єктивно досліджують їх обставини. Саме від результатів діяльності слідчих багато в чому залежить кінцевий результат роботи правоохоронних органів, повідомляє Діана Дорогій, Ужгородський МВ УМВС.
У слідчому відділі Ужгородського МВ УМВС України в Закарпатській області працюють висококваліфіковані працівники, справжні знавці своєї справи. Вони не тільки теоретично та практично підготовлені, але й вміють професійно, грамотно діяти та реагувати в нестандартних ситуаціях.
У складі слідчого відділу ужгородської міської міліції діють два спеціальні підрозділи: по розслідуванню загальнокримінальних злочинів та дорожньо-транспортних пригод, а також по розслідуванню економічних злочинів.
- Нині слідчі у тісній взаємодії з працівниками оперативних та інших служб органів внутрішніх справ створили та налагодили чітку систему реагування на заяви і повідомлення про злочини, - говорить перший заступник начальника Ужгородського міськвідділу міліції підполковник Анатолій Шкирта, – Вони беруть безпосередню участь у розкритті злочинів, починаючи з огляду місць подій, аж до завершення слідства і прийняття рішень про притягнення винних до встановленої законом відповідальності. Слідчі вживають також заходів щодо забезпечення відшкодування матеріальних збитків, завданих злочинами. Усі ці специфічні завдання вимагають від слідчих особливих професійних навичок і знань.
Оскільки слідчі у своїй роботі постійно стикаються зі злом, то в першу чергу вони повинні бути об’єктивними. Адже від їх рішення залежить доля людини. Окрім того слідчий має бути, на мою думку, дуже відповідальним та працьовитим, має володіти високим рівнем правової культури, поважати людину, її права, честь і гідність. Саме такі якості притаманні багатьом моїм підлеглим. Робота слідчого складна й відповідальна, але водночас дуже цікава. Щоб стати хорошим слідчим, потрібно пропрацювати, як мінімум, 3 роки. І тут велику роль відіграє інститут наставництва. У нашому підрозділі є ядро професіоналів, які постійно передають свій багаторічний досвід молодим колегам. Це підполковник міліції Віталій Іванцик, майори Володимир Пукман, Віталій Сабов, Василь Пайдич та Дмитро Лешко.
Слідчий підрозділ Ужгородського МВ УМВС є найбільшим у закарпатській міліції. Тут працюють 34 слідчих, серед яких 10 представниць прекрасної статі. З початку року ужгородськими слідчими внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань 2407 заяв про вчинене кримінальне правопорушення. Навантаження в середньому на одного слідчого в місяць становить 20 кримінальних проваджень. Закінчено досудових розслідувань по 1496 провадженнях, з яких з обвинувальним актом направлено до суду 181 провадження. Встановлено 238 особи, яким повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. Зокрема: 48 особам повідомлено про підозру у скоєнні тяжкого та особливо тяжкого кримінального правопорушення, що знаходилися у провадженні слідчих міськвідділу, з них 1 очевидне умисне вбивство, 93 крадіжки, 12 шахрайств, 6 порушень правил безпеки дорожнього руху, 5 хуліганств. Також, за скоєння кримінальних правопорушень затримано 19 осіб, з них до 17 осіб застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
- Такий результат є наслідком кропіткої праці, адже за цей час нашим слідчим довелося „поспілкуватися” майже з 3000 людьми, - закінчує розмову Анатолій Шкирта. – А тому з нагоди професійного свята від імені керівництва та особового складу Ужгородського МВ УМВС вітаю всіх працівників і ветеранів слідства органів внутрішніх справ Закарпаття з професійним святом і бажаю міцного здоров’я, творчої наснаги, успіхів у роботі на благо нашого краю. Хай завжди Вас оточує людська повага та буде прихильною до Вас людська доля. Найкращі побажання Вашим близьким та рідним, які поділяють труднощі Вашого напруженого буття.