на переході Ужгород-Матевце
Міжнародне агентство з атомної енергетики МАГАТЕ підтвердило, що словацький сканер на залізничному переході з Україною в Матьовцях є безпечним.
Сканер, яким митники "просвічують" вантажні потяги з рудою для виявлення контрабанди, від вівторка 15 грудня працює знову на повну потужність, тобто сканує не лише вагони, а й локомотив разом із машиністами. За повідомленням словацьких ЗМІ, експерти атомного агентства, які проводили перевірку сканера 12-16 жовтня, підтвердили, що випромінювання устаткування не є небезпечним для поїзних бригад.
Речник міністерства закордонних справ СР Петер Стано заявив, що "доза радіації, яка була виміряна в кабіні, завжди була дуже низькою. Наша система інспектування має достатньо засобів безпеки і характеристик з метою забезпечення адекватного захисту від радіації для українських машиністів. В умовах нормальної експлуатації немає прямого впливу радіації".
У лютому 2009 року четверо машиністів локомотивного депо Чоп заявили, що внаслідок впливу системи китайського виробництва THSCAN RF 6010 було істотно надірвано їхнє здоров’я. Словацька сторона заперечувала, і вказувала, що сканер більше заважає контрабандистам перевозити сигарети, ніж шкодить здоров’ю людей. Ситуація загострилася настільки, що у серпні Укрзалізниця зупинила рух потягів на ділянці Ужгород-Матьовце. Словаччина невдовзі погодилась вимкнути сканер, і митники контролювали вагони з рудою фізичним способом. У вересні з українською стороною було домовлено про часткове відновлення роботи устаткування і про спільне звернення до МАГАТЕ із місцезнаходженням у Відні з проханням провести експертизу. Сканер між тим не "просвічував" лише локомотив та перші три вагони, які митники контролювали фізично. Залізнично-митний конфлікт між Україною та Словаччиною переріс у дипломатичний, і викликав у словацьких ЗМІ та з вуст посадовців у Братиславі величезну кількість антиукраїнських матеріалів, в яких зазвичай Україну називали "контрабандистською мафією".