Смокчуть кров, а рани довго не загоюються: невідомі комахи з'явилися на Закарпатті та у Словаччині (ФОТО)

12326 14

Вони маленькі і смокчуть кров. Механічні пошкодження шкіри, які вони завдають, можуть мати неприємні наслідки. Супроводжується кровотечею з рани і нагноєнням, навколишнє місце червоніє.

Постраждала людина зазвичай помічає це лише тоді, коли з'являється набряк, а сильний свербіж тривають кілька днів. У деяких людей починається лихоманка, підвищується температура.

Найчастіше з подібним неприємним досвідом зіштовхуються люди, які перебувають поблизу води - річки або озера. Причиною є не комарі, а дрібні мошки. Більшість постраждалих від їхніх укусів кажуть, що раніше з подібним не зустрічалися.

«Я відчула укус у трьох місцях на щиколотці. На наступний день вона опухла, шкіра почервоніла. Криваві рани загноїлися. Я ледве взулас, моя нога буквально горіла», – описує свої враження Яна зі Словаччини.

Цього року вона втретє постраждала від болючих защемлень, - повідомляє словацьке видання mylevice.sme.sk. Є також інформація, що мошки можуть передавати хвороби від тварин людям.

Скоріш за все йдеться про мошку з родини Simuliidae (Симуліїди) — це родина, яка містить приблизно 1500 видів, в Україні їх декілька десятків. Симуліїди можуть літати і роями, і поодинці. Більшість симуліїд кусючі, але не всі. Серед кусючих кусають лише самиці, як і у комарів.

Останніх все частіше стали помічати саме на Закарпатті.

"Укус мошки може бути екзотичним для деяких регіонів України, але на Закарпатті ми вже тривалий час знайомі з реакцією на укус цієї комахи. Зазвичай місце укусу одразу набуває багряного кольору. Мошка набагато менша, ніж комар, а її слина містить речовини, які мають легку анестезуючу дію. Саме тому інколи люди можуть не помітити момент укусу комахи, — розповіла лікарка-алергологиня Віталія Чінчева для видання "Рубрика".

Ці комахи найчастіше трапляються неподалік річок, оскільки їхні личинки розвиваються лише в проточних водоймах. Через їхні укуси люди жаліються на сильний набряк, кропив'янку, температуру та навіть втрату свідомості.

"Реакція від укусу мошки триває набагато довше, ніж реакція на укус комара. Пігментація в ділянці укусу та припухлість може залишатися від декількох днів до декількох тижнів. Найбільш небезпечним та несприятливим у перебігу є укус в ділянці обличчя. Важливо не розчухувати місце укусу, це може спровокувати приєднання вторинної бактеріальної інфекції", - радять лікарі.

Зменшити неприємні симптоми на кшталт свербежу та почервоніння можуть допомогти антигістамінні препарати.

Якщо у вашому арсеналі немає антигістамінних таблеток, або місцевих стероїдів, то тимчасово полегшити симптоми допоможе холодний компрес.

Якщо після укусу комахи реакція розвивається надто стрімко, ви бачите, що зона набряку та почервоніння збільшується або супроводжується загальною слабкістю, запамороченням, набряком губ, обличчя, повік, проблемами з диханням або нудотою  — негайно викликайте "швидку".

Коментарі

К
Каратель

От тупі незнайки ! Так ще ж Овод ! Їх на озерах повно ! Я ще в дитинстві 30 років назад на озері в с.Горбок ї було повно !

Читайте також