Першими про цей інцидент повідомили проросійські видання в Україні та прес-служба Комуністичної партії України Петра Симоненка, а синхронно з ними і російські пропагандистські медіа. При чому, відверто маніпулятивна інформація супроводжувалася ексклюзивними світлинами з місця інциденту.
У повідомленні йдеться про "бойовиків неонацистської організації УПА", які начебто спаплюжили "найбільший у Європі символ єдності українців та угорців", написавши на хресті УПА і Слава Україні.
За інформацією згаданих медіа, хрест було понівечено у понеділок, 25 червня. Інформація про цей інцидент почала з'являтися у вівторок після обіду, 26 червня.
Утім, жодної заяви про акт вандалізму в закарпатській поліції нема. Про це редакції Mukachevo.net повідомили в обласному управлінні поліції. Разом з тим, співрозмовник нашої редакції в берегівській поліції підтвердив, що такий інцидент мав місце, але коли правоохоронці прибули на місце, аби перевірити оприлюднену інформацію, хрест уже було знову пофарбовано в білий колір.
Провокаційний характер даного інциденту - очевидний, тим паче, що в цій провокації задіяні були українські медіа, які "розганяли" подібні провокації раніше. Мова йде про видання Golos.ua, Коментарі. Утім, на жаль, до поширення даної інформації однією хвилею долучилися й інші видання, раніше не помічені у антиукраїнських та антиугорських кампаніях, зокрема РБК Україна.
Водночас, у російських медіа інформація про цей інцидент "розійшлася" в рази більше, ніж в українських.
Саме через очевидність цієї провокації вона залишилася поза офіційною публічною реакцією в Україні та Угорщиною, хоча в українсько-угорських відносинах досі зберігається напруга.
Нагадаємо, що остання схожа провокація була лише кілька місяців тому, також на грунті українсько-угорських відносин.