Статус матерів-героїнь мають понад 5 тисяч багатодітних закарпаток

15
0

У четвер, 3 березня, в Ужгороді відбулось засідання колегії департаменту соціального захисту населення ОДА.

Доповідаючи про підсумки роботи відомства за минулий рік, директор департаменту соціального захисту облдержадміністрації Ганна Морозюк зазначила, що минулоріч ситуація на ринку праці в області в цілому погіршилась.

За інформацією Мінсоцполітики  протягом 2015 року на підприємствах всіх форм власності створено 7470 робочих місць, що становить 39,9 відсотків річного завдання Програми зайнятості населення, яка реалізується в області. Згідно з програмою, минулого року   передбачалась створити  18711 нових робочих місць, проте  6839 ліквідовано. Послугами центрів зайнятості минулоріч скористалися 28 з половиною тисяч закарпатців, працевлаштовано  19 з половиною тисяч краян. 

«Середньомісячна заробітна плата найманих працівників, зайнятих в економіці, збільшилася з 2652 гривень у січні 2015 року до 4535 гривень у грудні, тобто на 1883 гривні, або 71 відсоток та перевищила рівень законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати та розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб  (що становить 1378 грн) у 3,3 рази», - каже Ганна Морозюк.

На Закарпатті в повному обсязі виплачено компенсації підприємствам, установам та організаціям в межах середнього заробітку їх мобілізованих працівників у загальній  сумі 26 з половиною мільйонів гривень.

Для  виплат  державних допомог на поточний рік визначено субвенції  з Державного бюджету в сумі 2173, 2 мільйонів гривень. Це на 275 мільйонів більше, ніж у минулому році. «За рахунок підвищення прожиткового мінімуму розширилося коло  претендентів на отримання соціальної допомоги  малозабезпеченим сім’ям, до складу яких  входять діти, інваліди або ж  пенсіонери. Тож минуло річ суттєво збільшилися і видатки  бюджету  на виплату цього виду державної  соціальної допомоги. Одержали  її понад 12 з половиною тисяч сімей, а сума нарахованої та виплаченої допомоги склала 412 мільйонів гривень», - повідомила посадовець.

Серед одержувачів державної соціальної допомоги  малозабезпеченим сім’ям  44 відсотки – багатодітні  родини, середньомісячний розмір  допомоги у таких родинах сім’ях складав 4047 гривень, що на 586 гривень більше ніж у 2014 році.

У минулому році департамент соціального захисту населення ОДА опрацював біля тисячі нагородних матеріалів на багатодітних  матерів області на присвоєння їм почесного звання  України  «Мати-героїня». Наразі статус матерів-героїнь на Закарпатті мають 5013 багатодітних жінок. З них 640 нагородили в минулому році, пише прес-служба Закарпатської ОДА

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також