Створено робочу групу з підготовки пропозицій до державної програми сталого розвитку Карпат

16
0

Враховуючи значення прийнятих Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи Резолюції 315 (2010) та Рекомендації 296 (2010) «Сталий розвиток гірських регіонів та досвід Карпатських гір» для стратегії соціально-економічного розвитку Закарпатської та інших гірських регіонів України, спільним розпорядженням голів обласної ради та обласної держадміністрації утворено робочу групу з підготовки пропозицій Закарпатської області до проекту державної програми сталого розвитку Українських Карпат, до я

20 січня 2011 року під головуванням заступника голови обласної ради Андрія Сербайла та заступника голови облдержадміністрації Володимира Гоблика відбулося засідання робочої групи, де обговорено мету та концепцію передбачуваної програми та визначено завдання членів робочої групи.

Андрій Сербайло, зокрема, зазначив, що Конгрес закликав Європейський Союз в рамках розроблюваної ним Дунайської стратегії окремий розділ присвятити Карпатам, а також розробити окрему програму «Карпатський простір» в Європейських програмі транскордонного співробітництва за прикладом Програми «Альпійський простір», яка сприяла успішному створенню багатьох проектів, мережі співпраці та інструментів, пов’язаних з економічним розвитком і облаштуванням території альпійських регіонів. У зв’язку з цим Конгрес Ради Європи також закликав місцеві та регіональні органи країн Карпатських гір зміцнювати транскордонне та міжрегіональне співробітництво шляхом створення неофіційних та офіційних мереж місцевих органів самоврядування Карпатського регіону, а також брати активну участь у роботі міжрегіональної асоціації «Карпатський Єврорегіон».

Відтак Андрій Сербайло підкреслив, що практичне втілення цих та інших положень Резолюції і Рекомендації щодо сталого розвитку гірських регіонів на прикладі Карпат відкриває реальні перспективи для залучення фінансових ресурсів Європейського Союзу та міжнародних організацій для розв’язання проблем сталого розвитку Карпат, в тому числі їх української частини, і принесе в майбутньому відчутний економічний та соціальний ефект, стане реальною відповіддю на потреби населення високогірних територій України щодо підвищення рівня життя. Це, у свою чергу, дасть змогу поступово перетворити Карпати в туристично-рекреаційний центр Європи, сприятиме підготовці матеріальної бази для проведення в Україні зимових Олімпійських ігор. З боку Ради Європи, як запевнили керівники її структур, робитиметься все для реалізації прийнятих документів.

У представництві Європейського регіону «Тіроль - Південний Тіроль – Трентіно» в Брюсселі уже проводять Консультативний семінар «На шляху до Карпатської стратегії» щодо реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону в Карпатському регіоні, на який запрошено і представників Закарпатської обласної ради, наголосив Андрій Сербайло.

Підбиваючи підсумки, заступник голови облради акцентував увагу на тому, що сьогодні дуже важливо, аби Україна зі свого боку продемонструвала активність у виконанні ініційованих нею документів.

На засіданні домовлено, що членами робочої групи до 1 лютого будуть опрацьовані відповідні резолютивні матеріали та вироблені конкретні пропозиції, які після узагальнення будуть надіслані до Кабінету Міністрів України.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також