Спеціалістам
У понеділок, 7 серпня, в Ужгороді в приміщенні територіального управління Державної судової адміністрації в Закарпатській області техніками державного підприємства «Судовий інформаційний центр» (ДП «СІЦ») був проведений семінар працівників судів Закарпаття. Метою семінару був розгляд порядку впровадження Закону України «Про доступність судових рішень», який вступає в дію з 1 січня 2007 р.
Семінар провів технік регіональної служби підтримки ДП «СІЦ» Анатолій Троцюк.
В ході проведення було розглянуто особливості експлуатації програмного комплексу системи електронного документообігу «Діловодство-2», який значно полегшить докуметооборот судовим працівникам і забезпечить відправку судових рішень до Державного реєстру.
На сайті http://court.gov.ua/ уже є навіть кнопка «Єдиний Державний реєстр судових рішень», з допомогою якої рішення стануть доступні.
Працівники судів, в котрих поводилась експериментальна чи тестова експлуатація програмного комплексу поділились досвідом експлуатації, з’ясовували питання, що турбують. Судовий розпорядник Свалявського районного суду Олена Тимків детально розповіла про свій досвід впровадження, труднощі, що виникали, способи їх усунення.
В першу чергу система була впроваджено у червні в Ужгородському (модельному) міськрайсуді. Для забезпечення її функціонування у канцеляріях було підключено 3 комп’ютери. Значні результати було отримано було в Мукачеві і у Виноградові. В Берегово та Перечині було встановлено системи для тестування і вивчення. Працівниками у Хусті, Тячеві та Міжгір’ї системи для ознайомлення встановили без виїзду техніка, з допомогою консультацій по телефону. І це все, незважаючи на відсутність службового транспорту у техніків, недостатню кількість комп’ютерів у судах, необхідність вирішення працівниками поточних завдань. В інших судах системи будуть встановлені в плановому порядку.
Після закінчення семінару ДП «СІЦ» було передано необхідні для експлуатації системи додаткові комп’ютери у суди області.
Прикро, що із «Діловодством-2» часто працюють судові розпорядники, консультанти та помічники суддів, а не секретарі, для яких призначений даний етап впровадження. Це визначається тим, що нові інформаційні технології в першу чергу освоюють найбільш підготовлені працівники, що здатні подолати додаткові навантаження.
Взагалі, позитивні результати отримані лише завдяки злагодженим діям судів, техніків та керівництва ТУ. Так, наприклад, в.о. начальника управління О.О.Кошинський зобов’язався забезпечити техніків транспортом, а секретарі, навіть ті, кому рік до пенсії і ні разу в житті не застосовували комп’ютери, готові освоїти нові технології та іти в ногу з часом.
З такою командою, можна не сумніватись, що закони України будуть впроваджені в життя.
Василь Зубач, Сергій Романенко.
Репортер