Свалявську пенсіонерку "розвели" на 3 тисячі

5
0

Останнім часом на Закарпатті почастішали шахрайства, скоєні за допомогою мобільних телефонів. Аферисти телефонують абоненту під виглядом працівників міліції і кажуть, що його близька людина скоїла злочин і потрапила до міліції. Аби залагодити справу—вимагають гроші. Довірливі люди віддають незнайомцям усе, що мають…

Пенсіонерці зі Сваляви зателефонували у минулі вихідні ввечері на мобільний з незнайомого номера. Незнайомець представився працівником міліції і сказав, що син жінки затриманий, і для його звільнення необхідно переказати грошові кошти в сумі 3000 гривень.

Пенсіонерці було вказано номер банківського рахунку, куди вона й перерахувала названу суму… Лише через кілька годин, зв′язавшись із сином і зрозумівши, що її ошукали, потерпіла звернулася із заявою в міліцію…

Ледь не стала жертвою пройдисвітів і 27-річна жителька Ужгорода. На її мобільний телефон зателефонував невідомий чоловік із невизначеного номера і сказав, що вирішується питання про не притягнення до кримінальної відповідальності її чоловіка. За  позитивне вирішення проблеми незнайомець зажадав перерахувати йому 8000 гривень на номер рахунку. Жінка зателефонувала чоловікові, з яким дійсно був відсутній зв’язок. Однак гроші віддавати вона не поспішала, й коли зв'язок із чоловіком нарешті з′явився, порадилася з ним, що робити? Звісно,  чоловік був дуже здивований, адже ні до якої кримінальної відповідальності ніхто його не притягував. У нього лише розрядився телефон, а сам він на той момент перебував у відрядженні…

Інша схема телефонного шахрайства—коли аферист називається працівником банку і просить вказати йому код банківської карточки, буцімто з метою щось там перевірити... Нещодавно на Хустщині сталися три такі випадки шахрайства, в одному з яких довірливий пенсіонер позбувся кругленької суми—понад сорока тисяч гривень...

Міліціонери вкотре звертаються до жителів краю із застереженням, як не стати жертвою шахраїв. Нікому і за жодних обставин не надавайте особистої інформації, особливо у телефонному режимі. Чи то шахрай називається співробітником служби безпеки банку і просить назвати пін-код, а чи представляється працівником міліції.

Перш ніж переказувати комусь гроші, з'ясуйте, де знаходиться близька людина, за порятунок якої у вас просять винагороду.  Паралельно телефонуйте за  номером «102» або прийдіть у  відділок  міліції й поцікавтеся, чи затримували вашого родича, про якого йдеться. Усі затримання фіксуються і вам негайно дадуть відповідь.

І наостанок. Якщо ви все ж стали через власну необачність жертвою шахраїв - негайно звертайтеся до міліції. Чим раніше ви повідомите про злочин, тим більша ймовірність того, що правоохоронці знайдуть шахрая.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також